نیم‌سال دوم آغازی مهم‌تر و 4 دلیل

دانش‌آموزان در آغاز نیم‌سال دوم کارنامه‌ی مدرسه را دریافت کردند. وقتی به آن نگاه می‌کنند می‌فهمند چه کرده‌اند.

نیم‌سال دوم آغازی مهم‌تر و 4 دلیل

نیم‌سال دوم آغازی مهم‌تر است به چهار دلیل:

1) کارنامه دارید:

دانش‌آموزان در آغاز نیم‌سال دوم کارنامه‌ی مدرسه را دریافت کردند. وقتی به آن نگاه می‌کنند می‌فهمند چه کرده‌اند. هر چه نمرات کارنامه‌ی خردادماه گذشته کم‌اثر و به فراموشی سپرده شده است ولی تازگی و به‌روز بودن اطلاعات کارنامه‌ی دی‌ماه در اتخاذ تصمیمات بعدی به دانش‌آموزان کمک فراوانی می‌کند. به علاوه داشتن یک کارنامه‌ی آزمون جامع در دی‌ماه به اندازه‌ی کافی هم برای دانش‌آموزان و هم برای فارغ‌التحصیلان هشدار‌دهنده است.

2) آگاه‌تر شده‌اید:

در نیم‌سال دوم دانش‌آموزان آگاه‌تر می‌شوند. می‌توان گفت اکثر فارغ‌التحصیلان در این دوره بهتر از سال گذشته نتیجه می‌گیرند. آن‌ها مثل بعضی دانش‌‌آموزان با چشم بسته ریسک نمی‌کنند. هرگز دچار افراط و تفریط و عدم تعادل در درس خواندن نمی‌شوند. رفته‌رفته کتاب‌های پرحجم را که از پس خواندنشان برنمی‌آیند کنار می‌گذارند و به کتاب‌هایی که محتوایی متعادل دارند روی می‌آورند.

3) ایستگاه جبرانی در دوران طلایی نوروز:

کم‌تر از دو ماه دیگر عید نوروز فرا می‌رسد و فرصت تازه‌ای برای همه ایجاد می‌شود. آزمون هفتم و هجدهم فروردین به‌درستی می‌تواند تمام ضعف‌های نیم‌سال اول شما را پوشش دهد و سکوی پرتابی برای نزدیک‌تر شدن به هدف‌های بعدی باشد.

 4) انگیزه‌تان بیش‌تر می‌شود:

انگیزه‌ها در نیم‌سال دوم بیش‌تر می‌شود؛ زیرا می‌دانید در دوره‌ی آخر یک مسابقه‌ی دو و میدانی قرار دارید که باید نهایت اعتمادبه‌نفس و سخت‌کوشی و پشتکار همراه با انرژی مضاعف را به کار بگیرید تا با موفقیت کامل به خط پایان برسید.