نیمکت والیبال ایران به کولاکوویچ صرب رسید+ معرفی

هیات رئیسه فدراسیون والیبال در نشست امروز خود رای به سپردن سکان هدایت تیم ملی والیبال به ایگور کولاکوویچ داد.​​​​​​​

نیمکت والیبال ایران به کولاکوویچ صرب رسید+ معرفی

نشست هیات رئیسه فدراسیون والیبال برای برنامه های دو گزینه هدایت تیم ملی والیبال (استویچف و کولاکوویچ) عصر امروز یکشنبه ١٧ بهمن ماه در دفتر دکتر داورزنی سرپرست فدراسیون والیبال برگزار شد.


دکتر محمدرضا داورزنی سرپرست فدراسیون والیبال در این نشست گزارشی در خصوص روند مذاکره با کاندیدای سرمربیگری تیم ملی ایران ارائه کرد و از نهایی شدن مذاکرات و حضور رادوستین استویچف و ایگور کولاکوویچ دو مربی برتر والیبال جهان در تهران ارائه کرد و شرایط و برنامه های هر دو مربی برای هدایت تیم ملی والیبال ایران را تشریح کرد.

 

سپس هر یک از اعضای هیات رئیسه نظرات خود را درباره برنامه ها و شرایط هر دو گزینه با اهداف چهار ساله والیبال ایران بیان کردند و در نهایت هیات رئیسه ایگور کولاکوویچ را برای سپردن سکان هدایت تیم ملی والیبال ایران انتخاب کرد.

 

بر اساس مصوبه هیات رئیسه فدراسیون والیبال، این مربی برای چهار سال به صورت دو دوره دوساله تا پایان المپیک 2020 هدایت مردان والیبال ایران را به عهده می گیرد که در صورت رضایت از عملکرد وی در دو سال اول، پروسه همکاری دو سال دیگر تمدید می شود.


احمد ضیایی، محمود افشاردوست، علی اصغر مونسان، امیر خوش خبر، مهدی اسلامی، عبدالله جلایر، محمود چایچی، مسعود صالحیه، امیدوار حاتمی، سعید درخشنده، منوچهر پورحسن، محمود نوری، نادر شوندی، علی فرخی، زهره میرسپاسی، احسان فرید، مرتضی افجه ای و حمید احمدی نیا اعضای هیات رئیسه فدراسیون والیبال بودند که در نشست امروز به ریاست دکتر محمدرضا داورزنی شرکت کردند.

کولاکویچ مونته‌نگرویی را بیشتر بشناسیم


ایگور کولاکوویچ متولد ۴ ژوئن ۱۹۶۵ است. او والیبال بازی کردن را از سن ۱۴ سالگی در باشگاه پودگوریکا آغاز کرد و تا سال ۱۹۸۷ نیز در همین تیم به بازی کردن ادامه داد و سپس به پارتیزان بلگراد رفت و با این تیم دو بار قهرمانی و یک بار نایب قهرمانی لیگ یوگوسلاوی، دو بار قهرمانی جام حذفی این کشور و یک بار مدال نقره لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد.


از سال ۹۱ تا ۹۷، کولاکوویچ چند بار بین تیم های پودگوریکا و پارتیزان بلگراد جا به جا شد و سرانجام تصمیم به بازنشستگی از دنیای بازیگری گرفت.


همانند دوران بازیگری، پودگوریکا نخستین تیمی بود که کولاکوویچ در دوران مربیگری نیز در آن حضور یافت. او از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ هدایت این تیم را بر عهده گرفت و یک قهرمانی و دو نایب قهرمانی لیگ یوگوسلاوی، دو قهرمانی لیگ مونته نگرو (پس از تجزیه یوگوسلاوی)، سه قهرمانی جام حذفی یوگوسلاوی و دو قهرمانی جام حذفی مونته نگرو را تصاحب کرد.

 

درخشش کولاکوویچ در رده باشگاهی باعث شد هدایت تیم ملی صربستان نیز به او پیشنهاد شود. او از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ سرمربیگری این تیم را عهده دار شد و عملکرد موفقی هم در این تیم داشت.

 

ACH وای یک تیم باشگاهی در اسلوونی دیگر تیم کولاکوویچ بود که دو قهرمانی لیگ را نیز با او کسب کرد.

 

یوگوسلاوی در سال های قبل مربیان زیادی به والیبال ایران صادر کرده است. زوران گائیچ، یوویتسا ست کوویچ و اسلوبودان کواچ کارنامه ای توام با موفقیت ها و ناکامی ها در والیبال ایران ثبت کرده اند. 

 


* افتخارات ایگور کولاکوویچ در تیم ملی صربستان:


۲۰۰۷ برنز قهرمانی اروپا


۲۰۰۸ نقره لیگ جهانی


۲۰۰۹ نقره لیگ جهانی


۲۰۱۰ برنز جام جهانی


۲۰۱۰ برنز لیگ جهانی


۲۰۱۱ طلای قهرمانی اروپا


۲۰۱۳ برنز قهرمانی اروپامنبع :