ویندوز 10 کلود جایگزین جدید مایکروسافت برای سیستم عامل کروم

در بسیاری از نسخه‌های عرضه شده ویندوز 10، نام ویندوز کلود به چشم می‌خورد و لذا می‌توان حدس زد که در پس پرده، تلاش‌هایی برای استفاده گسترده‌تر از سرویس‌های کلود برای کسب د

ویندوز 10 کلود جایگزین جدید مایکروسافت برای سیستم عامل کروم

در بسیاری از نسخه‌های عرضه شده ویندوز ۱۰، نام "ویندوز کلود" به چشم می‌خورد و لذا می‌توان حدس زد که در پس پرده، تلاش‌هایی برای استفاده گسترده‌تر از سرویس‌های کلود برای کسب درآمد توسط مایکروسافت در جریان است.

ویندوز کلود برای ارائه خدمات به طور کامل متکی به سرویس‌های کلود نیست و در واقع سیستم عاملی است که تنها قادر به اجرای برنامه‌ها و خدمات کلود خود شرکت مایکروسافت خواهد بود.

این برنامه‌ها باید از ویندوز استور بارگذاری شوند و به نظر می‌رسد این ویندوز جایگزین 

سیستم عامل

 نه‌چندان محبوب ویندوز آر.تی(RT) خواهد شد.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از The Verge، تلاش مایکروسافت بر این اساس بوده است که سال‌های سال، سازندگان کامپیوترها را از سیستم عامل کروم، و مشتریان را از تبلت آی‌پد(iPadd) اپل دور نگه دارد، بنابراین محصول جدید خود را عرضه کرد، اما "ویندوز آر.تی" موفق به در دست گرفتن نبض بازار نشد.

ویندوز 10 کلود جایگزین جدید مایکروسافت برای سیستم عامل کروم

این نسخه ویندوز که اولین بار همراه با تبلت‌های سرفیس مایکروسافت عرضه شد، با بی‌ثباتی و عدم اجرای برنامه‌های متنوع قرین شده و در نتیجه، تنها محبوبیت اندکی بدست آورد، ضمن آنکه از نسخه ویندوز ۸.۱ که با بینگ(Bing) ارائه شد هم استقبال چشمگیری نشد.

از این رو این غول نرم‌افزاری به این نتیجه رسید که باید یک نسخه کم‌هزینه دیگر از سیستم عامل محبوب ویندوز را روانۀ بازار کند. سیستم عامل مورد بحث، همان ویندوز ۱۰ کلود است.

این نسخه ساده از ویندوز ۱۰، به عنوان جایگزینی برای سیستم عامل کروم طراحی شده و مایکروسافت، ویندوز ۱۰ کلود را با هزینه پایین یا حتی به صورت رایگان در اختیار آن دسته از سازندگان رایانه‌های شخصی که به دنبال ساختن دستگاه‌های دارای سیستم عامل هستند، قرار می‌دهد. 

هنوز زمان ارائه ویندوز ۱۰ کلود توسط مایکروسافت مشخص نشده است، اما منابع اولیه در به‌روزرسانی سازندگان ویندوز ۱۰، اذعان داشتند که این نسخه به زودی وارد بازار خواهد شد.

این احتمال هم وجود دارد که مایکروسافت، نسخه جدید را آماده تست کرده و در اواخر سال جاری میلادی، همراه با به‌روزرسانی دوم ویندوز ۱۰۰، وارد بازار کند.

گفتنی است مایکروسافت در محافل عمومی و رسانه‌ها، هیچ بحثی در خصوص ویندوز۱۰ کلود مطرح نکرده است. نامگذاری کلود یا ابری به این معنا نیست که واقعاً از سرویس‌های ابری برای این ویندوز استفاده شده است، بلکه به معنای اجرای برنامه‌های خود شرکت مایکروسافت است.

منبع :