جانورانی به شفافیت شیشه + تصاویر

همه حیوانات در نوع خود قابل توجهند اما بعضی از آنها عجیب و غریبند. شاید ندانید ولی بسیاری از جانوران زمین بدن بسیار شفافی دارند، طوری که همانند شیشه آن سویشان دیده می‌شود

جانورانی به شفافیت شیشه + تصاویر

همه حیوانات در نوع خود قابل توجهند اما بعضی از آنها عجیب و غریبند. شاید ندانید ولی بسیاری از جانوران زمین بدن بسیار شفافی دارند، طوری که همانند شیشه آن سویشان دیده می‌شود.

نسترن صائبی، گروه علم و فناوری آنا- بعضی از جانوران بدنی شفاف دارند تا با آن خودشان را استتار کنند و از دست شکارچیان در امان بمانند. به گفته سونک جانسون، دانشمندا آمریکایی، تقریبا تمام حیواناتی که در اقیانوس‌های آزاد زندگی می‌کنند، با ابزارهای مختلفی از جمله دندان، مواد سمی، سرعت بسیار بالای شنا کردن یا ابعاد بسیار کوچکی که دارند، خود را در مقابل شکارچیان‌شان محافظت می‌کنند. و البته بعضی از آنها هم هستند که با بدن شیشه‌ای‌شان از دید شکارچیان در امان می‌مانند.

جانورانی به شفافیت شیشه + تصاویر

پروانه بال شیشه‌ای

پروانه‌های بال شیشه‌ای فوق‌العاده زیبا از خانواده داناینایی هستند و در مرکز قاره آمریکا زندگی می‌کنند. این گونه از پروانه‌ها باله‌ای شفافی دارند که این شفاف بودن بال‌ها برای آنها یک جور مکانیسم دفاعی محسوب می‌شود . طول بال‌های آنها پنج الی شش سانتی‌متر است. رنگ بال‌های آنها اغلب قهوه‌ای تیره است اما با رنگ‌های قرمز یا نارنجی هم دیده شده اند. پروانه‌های بال شیشه‌ای می‌توانند تا 40 برابر وزن بدن خود را حمل کنند. واقعیت عجیبی که در مورد این پروانه‌ها وجود دارد این است که می‌توانند در سرعت‌های تا 12/9 کیلومتر در ساعت نیز پرواز کنند.

گرتا اتو (Greta oto) یا همان پروانه بال شیشه ای، از نوع فرچه‌پایان است. بال‌های این حشره شفاف دیده می‌شوند یکی به این دلیل جذب پایین نور مرئی توسط ماده تشکیل‌دهنده بال‌ها، دوم به خاطر پراکندگی کم نور عبوری از بال‌ها و سوم به خاطر انعکاس کم نوری که با بال‌ها برخورد می‌کند.

جانورانی به شفافیت شیشه + تصاویر

ماهی مرکب بدن شیشه‌ای

ماهی مرکب بدن شیشه‌ای


این ماهی مرکب جوان که «sharpear enope» نام دارد، بدن شیشه‌ای و شفاف با نقاط درخشانی دارد که پوشیده از سلول‌های رنگدانه‌ای هستند و در زیر چشمانش قرار دارند و کلا بدن او را به اندامی درخشنده تبدیل کرده‌اند. این نقاط روشن حتی رنگ عوض می‌کنند و به استتار این جانور کمک می‌کنند. این ماهی مرکب در اقیانوس‌های گرمسیر و نیمه‌گرمسیر و در اعماقی بین 200 تا 1000 متری یافت می‌شوند.

جانورانی به شفافیت شیشه + تصاویر

جراح ماهی شیشه‌ای

یک ماهی شیشه‌ای یک جراح ماهی است که در بسیاری از دریاها و اقیانوس‌ها از جمله در اطراف نیوزلند یافت می‌شود. این ماهی گونه مشابهی از ماهی «دوری»، شخصیت انیمیشن «به دنبال نمو/ دوری» است. این ماهی در نهایت تا 30 سانتی‌متر می‌تواند رشد کند و جزو ماهی‌های آکواریومی محبوب است.

جانورانی به شفافیت شیشه + تصاویر

مورچه فرعون شیشه‌ای

این نوع مورچه احتمالا از گونه «تیره مورچه» به کوچکی دو میلی‌متر و با رنگ زرد یا قهوه‌ای روشن هستند و البته به دلیل مزاحمت‌، یکی از آفات مهم در محیط‌های بسته به ویژه در بیمارستان‌ها است. هنوز خاستگاه اصلی این حشره مشخص نیست اما در بخش‌های وسیعی از کره زمین از اروپا و آمریکا گرفته تا استرالیا و آسیای جنوب شرقی یافت می‌شود. جالب اینجاست که این مورچه با خوردن هر نوشیدنی به رنگ آن درمی‌آید.

جانورانی به شفافیت شیشه + تصاویر

کفشدوزک جواهر نشان لاک شیشه‌ای

این حشره که شبیه کفشدوزک است به طور کامل شیشه‌ای نیست و فقط لاک آن شفاف است. این شفافیت برای دور و گمراه کردن شکارچیان است و روی آن اشکالی وجود دارد که به شکارچیان هشدار می‌دهد خیلی به آن نزدیک نشوند. همانطور که در عکس می‌بینید، این حشره چند نوع مختلف دارد که محتویات زیر پوسته آنها متفاوت و در عین حال بسیار زیبا هستند.

جانورانی به شفافیت شیشه + تصاویر
مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24