دانش آموزان!مهلت ثبت نام در هشتمین دوره المپیاد نانو تمدید شد

باشگاه نانو مهلت ثبت‌نام هشتمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو را که با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو برگزار می‌شود، تا پایان ۱۵ بهمن‌ماه جاری تمدید کرد.

دانش آموزان!مهلت ثبت نام در هشتمین دوره المپیاد نانو تمدید شد

با توجه به درخواست‌های متعدد نهادهای ترویجی و دانش‌آموزان (به علت تداخل با ایام امتحانات) مبنی بر تمدید مهلت ثبت‌نام، باشگاه نانو مهلت ثبت‌نام هشتمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو را تا پایان ۱۵ بهمن‌ماه سال ۱۳۹۵ تمدید کرد.

این تصمیم در راستای کاهش تدریجی مهلت ثبت‌نام برای متناسب شدن با تغییر ساختار کلی المپیاد نانو و همسوتر شدن با سایر رویدادهای علمی مشابه از سال آینده، اتخاذ شده‌است.

آزمون هشتمین المپیاد نانو، فروردین‌ماه سال ۱۳۹۶ در سراسر ایران برگزار خواهد شد. تا کنون حدود ۱۸ هزار دانش‌آموز در این  رقابت بزرگ علمی ثبت‌نام کرده‌اند، سایر دانش‌آموزانی که علاقه‌مند به شرکت در این دوره از المپیاد نانو هستند فرصت دارند تا ۱۵ بهمن‌ماه از طریق سایت باشگاه نانو در این آزمون ثبت‌نام کنند.

هزینه ثبت نام در المپیاد سال 1396:

هزینه ثبت‌نام برای هر داوطلب از دوم بهمن‌ماه تا پایان مهلت ثبت‌نام، ۲۰ هزار تومان است. تا کنون استان‌های کردستان و کرمانشاه با بیش از ۲ هزار داوطلب و مازندران با بیش از ۱۵۰۰ داوطلب در صدر جدول استان‌ها قرار دارند.


قابل ذکر است که در بین نهادهای ترویجی فعال نیز تا کنون پژوهش‌سرای دانش‌آموزی پروفسور شمسی‌پور ناحیه ۳ کرمانشاه، پژوهش‌سرای رازی دشت آزادگان و پژوهش‌سرای دانش‌آموزی شهیدان محمدزاده آمل، دارای بیشترین تعداد ثبت‌نام‌ها هستند.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، هشتمین المپیاد نانو با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو، فروردین ماه ۱۳۹۶ برگزار می‌شود.

تاکنون هفت دوره المپیاد دانش‌آموزی نانو در دو مرحله به صورت برگزاری یک آزمون تئوری در سطح کشور و برگزاری یک اردوی علمی برای برگزیدگان مرحله اول برگزار شده است و برگزیدگان نهایی با توجه به آزمون‌های مرحله دوم معرفی شده‌اند.
امسال نیز همانند سال‌های گذشته سه آزمون آزمایشی ویژه هشتمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو در دی ماه سال جاری برگزار و در بهمن و اسفند ماه نیز به صورت مجازی برگزار می‌شود.
آزمون اول 23 تا 25 دی ماه برگزار شده است و آزمون دوم 21 تا 23 بهمن و آزمون سوم 19 تا 21 اسفندماه در سایت آموزش نانو به صورت مجازی برگزار خواهد شد. 

منبع :سمیرا سعادتی راد