حفاری ۲۴ ساعته با کامیون‌های خستگی ناپذیر

در گوشه‌ای از دنیا کامیون‌های غول پیکری به بزرگی یک ساختمان دو طبقه به کار گرفته می‌شوند که در آنها خبری از راننده نیست. آنها ربات‌هایی هستند که ....

حفاری ۲۴ ساعته با کامیون‌های خستگی ناپذیر

در گوشه‌ای از دنیا کامیون‌های غول پیکری به بزرگی یک ساختمان دو طبقه به کار گرفته می‌شوند که در آنها خبری از راننده نیست. آنها ربات‌هایی هستند که حفاری را به مدرن‌ترین شیوه توسعه می‌دهند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر آنا از مهر، شرکت حفاری معدنی Rio Tinto از ۷۳ کامیون غول پیکر رباتیکی استفاده می‌کند که به طور ۲۴ ساعته مشغول به کار هستند. آنها به دل خاک سرخ و غنی از آهن بخشی از شمال غرب استرالیا زده اند. این بخش از سرزمین کانگروها از حیث رنگ و ظاهر دسته کمی از مریخ ندارد و همین نکته بر جذابیت آن افزوده است.

این کامیون‌ها در کنار سیستم‌های حفاری که آنها نیز خودکار هستند فرآیند استخراج و انتقال را با سرعت قابل توجهی به پیش می‌برند. اما جالب اینجاست که سیستم ریلی به کار گرفته شده است در فرآیند جابه‌جایی نهایی محموله‌های استخراج‌شده نیز در حال به‌روز رسانی است تا عملا همه چیز به طور خودکار صورت گیرد. در واقع بارگیری و تخلیه آنها به صورت رباتیکی انجام می‌شود.

استراتژی شرکت Rio Tinto بر این اصل استوار شده است که هم‌زمان با کاستن از شمار نیروهای انسانی و سپردن کارها به سیستم‌های رباتیکی، فرآیند حفاری و استخراج از معادن مختلف را به نحوی چشمگیر و با بازدهی بالا توسعه دهد. کاستن از هزینه و افزایش ظرفیت استخراج موجب می‌شود که شرکت‌های حفاری و نفتی تعریف دوباره‌ای از این صنایع ارائه کنند و خطرات مربوط به توسعه کارهای مربوطه را کمتر از قبل کنند.

حفاری ۲۴ ساعته با کامیون‌های خستگی ناپذیر