می‌توان خودروهای الکتریکی اسپرت را بدون صدای موتور تصور کرد؟

بنابراین و با توجه به چنین شرایطی، می‌توان گفت که آینده از آن خودروهای الکتریکی خواهد و دیر یا زود، خودروسازان می‌بایست از خوردوهایی با سوخت‌های فسیلی دل بکنند

می‌توان خودروهای الکتریکی اسپرت را بدون صدای موتور تصور کرد؟

در طی سال های اخیر و به دنبال انتشار بیش از حد گازهای گلخانه ای در جو زمین، بسیاری از کشورها محدودیت هایی که در کیفیت سوخت مصرفی و همچنین میزان آلایندگی خودروها برای خودروسازان اعمال کرده اند. از طرفی دیگر، فراهم بودن زمینه لازم برای استفاده از انرژی های تجدیدپذیری همچون انرژی الکتریکی، فعالان صنعت خودروسازی را به سمت تولید خودروهایی مجهز به این سوخت پاک سوق داده است.

 

بنابراین و با توجه به چنین شرایطی، می توان گفت که آینده از آن خودروهای الکتریکی خواهد و دیر یا زود، خودروسازان می بایست از خوردوهایی با سوخت های فسیلی دل بکنند و محصولاتی را برای رقابت در این بازار نوظهور عرضه کنند.

 

یکی از این تولیدکنندگان، کمپانی آلمانی پورشه است که هم اکنون در حال کار بر روی خودروهای سدان الکتریکی خود به نام Mission E است. اما یک مشکل بزرگ بر سر راه مهندسان این کمپانی قرار دارد. همانطور که می دانید، پورشه همواره خودروهایی مجهز به موتورهای قدرتمند را تولید می کنند که در نوع خود کم‌نظیرند.

 

در همین رابطه، یکی از مشتریان خودروهای پورشه در گفت و گویی با استفان وکبک، مدیر بخش خودروهای الکتریکی این کمپانی اعلام کرد که "ما صدای ناشی از کارکردن موتور خودرو را دوست داریم و انتظار داریم که خودروهای الکتریکی پورشه نیز با چنین صدای موتوری تولید شوند."

 

حال مشکل اینجاست که موتور خودروهای الکتریکی از صدای بسیار کمی برخوردار است و صدایی که به گوش راننده و سرنشینان می رسد، بیشتر صدای باد و یا حرکت لاستیک ها خواهد بود. بنابراین، خودروسازانی که قصد دارند خودروهای الکتریکی اسپرت تولید کنند، می بایست راه حلی را برای این مشکل بیابند.

 

روبرتو فدلی، از مهندسان ارشد کمپانی فیات کرایسلر در این رابطه عنوان می کند که صدای موتور "یکی از مهمترین پارامترهای خودروها (مازراتی) محسوب می شود" و مسئله ایست که می بایست برای تولید خودروهای الکتریکی سدان مورد توجه قرار گیرد. شرکت مک لارن نیز در تلاش است تا برای پوشش این مشکل، بتواند قابلیت های جدید و سرگرم کننده ای به خودروهای الکتریکی سدان خود اضافه کند و رانندگی بدون صدای موتور را برای مشتریان خود عادی جلوه دهد.

 

برای بسیاری از رانندگان، یک موتور پر سر و صدا، می تواند لذت رانندگی را برای آن ها دوچندان کند و برداشتن چنین قابلیتی نمی تواند به مذاق خریداران خوش بیاید و خودروسازان نیز به خوبی ازاین مسئله آگاهی دارند.

 

به گزارش بلومبرگ، مهندسان پورشه در تلاشند تا بتوانند صدایی مصنوعی را درون کابین خودرو ایجاد کنند که ممکن است از طریق تعبیه اسپیکرهای استریو انجام شود؛ روشی که هم اکنون برخی از خودروسازان نیز از آن استفاده می کنند. البته برخی نیز تقویت صدای موتور در حین گاز دادن را راهکار دیگر پرورشه، برای فائق آمدن به این مشکل عنوان کرده اند.به هر حال، هنوز پاسخ مناسبی برای حل این مشکل ارائه نشده است اما به اعتقاد بسیاری از علاقه‌مندان، تصور خیابان هایی سوت و کور و بدون صدای غرش اگزوز خودرو، امکان پذیر نیست.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب