تولید نمایشگر OLED جدیدی که می‌توان آن را همانند یک لباس پوشید

محققان کره ای موفق به تولید نسل جدیدی از نمایشگرهای OLED شدند که می‌توان آن‌ها را همانند یک لباس بر تن کرد

تولید نمایشگر OLED جدیدی که می‌توان آن را همانند یک لباس پوشید

محققان کره ای موفق به تولید نسل جدیدی از نمایشگرهای OLED شدند که می توان آن ها را همانند یک لباس بر تن کرد. این تکنولوژی پیشرفته حاصل همکاری دو تیم تحقیقاتی از مرکز KAIST و Kolon Glotech است و می تواند آغازگر تحولی عظیم در این عرضه باشد.

همانطور که می دانید، در طی چند سال اخیر برخی از کمپانی های بزرگ دنیا همانند ال‌جی و سامسونگ، چنین نمایشگرهایی را تولید و روانه بازار کرده اند اما متاسفانه دوام و پایداری این پنل ها چنگی به دل نمی زند.

 این نمایشگرهای OLED که هم اکنون تولید می شوند به راحتی پاره و تکه تکه می شوند، اما دستاورد جدید محققان کره ای که از پارچه تولید شده است، از سرسختی و انعطاف پذیری مثال زدنی برخوردارند و در شرایطی که دمای آن ها افزایش یابد می توانند با گسترش اندازه خود، از بروز هرگونه آسیب احتمالی جلوگیری کنند.

 محققان دو مرکز نام برده توانستند با ابتکار عملی جالب توجه، نمایشگرهای OLED را به ماده ای شبیه به شیشه بچسبانند که از انعطاف پذیری همانند یک پارچه معمولی برخوردار است.

 پروفسور Choi Kyung-chul که رهبری این گروه تحقیقاتی را بر عهده داشت، در این خصوص عنوان کرد:

نمایشگرهای OLED پارچه ای نسبت به نمایشگرهای پلاستیکی بسیار انعطاف پذیرترند و به اندازه ای قابل اعتمادند که می توان از آن ها برای توسعه و ساخت نمایشگرهای پوشیدنی استفاده کرد.

 

وی در ادامه افزود که طول عمر نمایشگرهایی که از این طریق ساخته می شوند چیزی حدود 1000 ساعت بیشتر از نمایشگرهای مرسوم است. گفتنی است نمایشگرهای OLED مدرن از طول عمر 60 الی 70 هزار ساعته برخوردارند.هنوز اطلاعات دقیق‌تری در خصوص جزییات این تکنولوژی و این که چه زمانی به مرحله تجاری سازی و عرضه به بازار خواهد رسید، منتشر نشده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب