هواوی اکنون دومین برند سودآور گوشی‌های هوشمند جهان است

هواوی، Vivo و اوپو علاوه بر ارتقای خط تولید محصولات خود در سال جاری، توانایی‌های عملیاتی شان را نیز بهبود داده‌اند.

هواوی اکنون دومین برند سودآور گوشی‌های هوشمند جهان است

مطابق با جدیدترین گزارش شرکت Strategy Analytics، هواوی موفق شده در سه ماهه سوم منتهی به 30 سپتامبر سال 2016 میلادی، با پشت سر گذاشتن برند سامسونگ، به دومین شرکت سودآور تولیدکننده گوشی در جهان تبدیل شود. در جایگاه‌های بعدی نیز برندهای چینی vivo و Oppo قرار دارند.

هواوی در این بازه زمانی 200 میلیون دلار از سود عملیاتی گوشی های هوشمند (پیش از کسر بهره و مالیات) در سطح جهانی را از آن خود کرد که معادل 2.4 درصد از سهم سود عملیاتی گوشی های هوشمند جهان است. سهم شرکت‌های Vivo و اوپو نیز از این سود 2.2 درصد بوده است.

اپل همچنان سودآورترین برند گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان است و با کسب درآمد 8.5 میلیارد دلاری از کل سود عملیاتی 9.4 میلیارد دلاری کل سود عملیاتی گوشی‌های هشومند جهان، در سه ماهه سوم سال جاری میلادی 91 درصد از سود عملیاتی گوشی‌های هوشمند را از آن خود کرده است. به گفته Strategy Analytics، کل سود عملیاتی حاصل از فروش گوشی‌های هوشمند در این بازه زمانی به دلیل رکود اقتصاد جهانی با کاهش همراه بوده و از 13.5 میلیارد دلار در مدت زمان مشابه در سال 2015 به 9.4 میلیارد دلار رسیده است.

هواوی، Vivo و اوپو علاوه بر ارتقای خط تولید محصولات خود در سال جاری، توانایی‌های عملیاتی شان را نیز بهبود داده‌اند. مطابق با داده‌های این گزارش از جمله مهم‌ترین دلایل موفقیت هواوی می‌توان به زنجیره تامین موثر، محصولات با کیفیت و بازاریابی موثر اشاره کرد.

در هر حال شرکت اپل همچنان با قدرت زیاد بر افزایش قیمت محصولات و کاهش هزینه‌های تولید متمرکز است و این برندهای چینی راه زیادی برای پشت سر گذاشتن اپل پیش رو دارند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب