خودروسازارن به دنبال شبکه‌ای از ایستگاه‌های شارژ الکتریکی سریع

در حال حاضر، ایستگاه‌های شارژی که برای برخی خودروها تعبیه شده اند، از سرعت شارژ چندان بالایی برخوردار نیستند.

خودروسازارن به دنبال شبکه‌ای از ایستگاه‌های شارژ الکتریکی سریع

ورود کمپانی های بزرگ دنیا به صنعت خودروهای الکتریکی و به دنبال آن احداث زنجیره ای از ایستگاه های شارژ در مناطق مختلف، این نوید را به دارندگان این اتومبیل ها می دهد تا با خیال آسوده‌تری به مسافرت بروند و در صورت اتمام شارژ باتری، آن را در نزدیک‌ترین ایستگاه شارژ کنند. اما در کنار تعدد این ایستگاه ها، مسئله دیگری نیز می بایست مورد توجه قرار گیرد و آن مدت زمانیست که افراد می بایست برای پر شدن شارژ باتری خود منتظر بمانند

در حال حاضر، ایستگاه های شارژی که برای برخی خودروها تعبیه شده اند، از سرعت شارژ چندان بالایی برخوردار نیستند. اما اخیرا گروهی از خودروسازان این صنعت که شامل بی ام و، دایملر، فورد و فولکس واگن می شوند، طرح مشترکی را برای تولید و راه اندازی ایستگاه های شارژ فوق سریع در بزرگراه های اروپایی آغاز کرده اند.

 

این ایستگاه های فوق سریع می توانند تا 350 کیلو وات برق را که معادل سه برابر سوپرشارژهای 120 کیلو واتی شرکت تسلا هستند، در اختیار کاربران قرار دهند و شارژ اتومبیل آن ها را ظرف چند دقیقه، از صفر به صد برسانند.

 

در ابتدا قرار است که حدود 400 شارژر فوق سریع در سال 2017 در بسیاری از بزرگراه ها نصب شود که این رقم در سال 2020 به بیش از هزاران ایستگاه در سرتاسر اروپا خواهد رسید. گفته می شود که شرکت های دیگری نیز تمایل خود را برای پیوستن به این گروه اعلام کرده اند و شرکای منظقه ای نیز زمینه لازم برای راه اندازی این ایستگاه ها در بزرگراه ها را فراهم خواهند کرد.

 

این اقدام می تواند برای بسیاری از کمپانی‌ها سودآور باشد چرا که از این طریق، افراد بیشتری به خرید و استفاده از خودروهای الکتریکی ترغیب خواهند شد. البته در شرایط کنونی، شرکت تسلا که بیشترین سهم از بازار خودروهای الکتریکی را در اختیار دارد، از پیوستن به این گروه خودداری می کند، اما اگر این طرح در سال 2017 عملی شود و در سال های پس از آن گسترش یابد، شرایط برای ایلان ماسک و کمپانی تحت هدایت وی سخت خواهد شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
معرفه و نکره (علامت های اعراب فرعی) از عربی چهارم
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم دبیرستان)
دبیر : فرزاد قنبری