چگونه با دوربین LG V20 عکس‌های خوبی بگیریم؟

LG V20 یکی از گوشی‌های هوشمند بسیار خوب حال حاضر است که از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بسیار خوبی برخوردار است که یکی از این قابلیت‌ها دوربین با کیفیت این دستگاه است.

چگونه با دوربین LG V20 عکس‌های خوبی بگیریم؟کلیک- LG V20 در حال حاضر یکی از بهترین های بازار گوشی های هوشمند است که نه تنها دوربین خوبی دارد بلکه از بسیاری از قابلیت های خود برخوردار است. دوربین دوگانه LG V20 این دستگاه را به قابلیت عکاسی با زاویه های باز و بسته مجهز کرده است و کاربران می توانند با استفاده از دوربین دوگانه LG V20 عکس های بسیار با کیفیتی بگیرند. نکات بسیار زیادی وجود دارد که ممکن است شما در رابطه با دوربین LG V20 ندانید، اگر شما یک کاربر LG V20 هستید و یا قصد خرید این دستگاه را دارید بی شک این مطلب به شما کمک خواهد کرد.

مشخصات اولیه و ظاهری

بسیاری از برند های تولید گوشی های هوشنمد راه های میانبری را برای فراخوانی دوربین گوشی های هوشمند خود در نظر گرفته اند که در LG V20 ما با یکی از ساده ترین راه ها برای فراخوانی دوربین در حالت استند بای مواجه هستیم. هنگامی دستگاه خاموش است کافی است کاربر دوبار دکمه کم کردن صدا بر روی بدنه را بفشارد و همین کار باعث باز شدن دوربین LG V20 می شود. کاربران LG V20 می توانند با مراجعه به مسیر Settings > General > Shortcut Keys براساس نیاز خود راه فراخوانی دوربین در حالت استند بای را تغییر دهند.

یکی دیگر از قابلیت های دوربین LG V20 که شاید کمتر کسی از این قابلیت مطلع باشد امکان عکاسی در فریم های بسیار سریع و پشت سر هم است که فقط کافی است که کاربر دست خود را چند ثانیه بیشتر بر روی دکمه ثبت عکس نگاه دارد، با این روند دوربین به صورت خودکار چیزی حدود ۱۰ فریم عکس می گیرد و کاربر می تواند براساس سلیقه بهترین فریم را انتخاب کند.

این قابلیت برای عکاسی از رویداد های ورزشی و رویداد هایی که بسیار سریع اتفاق می افتند نیز بسیار مناسب است ولی در برخی شرایط که شما مایل به عکاسی از جمع دوستان خود هستید این روش می تواند بسیار مؤثر باشد و با گرفتن چند عکس از یک صحنه مطمئن می شود که چشم هیچ‌کس در عکس بسته نمی افتد. در تصویر زیر شما می توانید نمونه ای از کاربرد این قابلیت دوربین LG V20 را مشاهده کنید.

دقت کنید برای استفاده از قابلیت ذکر شده باید شرایط نوری مناسبی داشته باشید و اگر در شرایط کم نور عکاسی کنید ممکن است نتیجه مطلوبی نگیرید و عناصر در صحنه شما محو شوند. یکی دیگر از قابلیت هایی که برای عکاسی از این قبیل از صحنه ها مناسب است عکاسی با حالت HDR است که البته در عکاسی باحالت HDR کاربر کمی محدودیت دارد ولی می تواند در نور کم نیز به عکاسی بپردازد.

تنظیمات

LG V20 یکی از کامل ترین تنظیمات دوربین را در بین برندهای گوشی های هوشمند دارد و منو تنظیمات LG V20 مانند یک دوربین حرفه ای عمل می کند. یکی از ویژگی هایی که در لیست تنظیمات LG V20 دیده می شود Tracking focus است که مربوط به واضح سازی تصویر و فوکوس کردن است. این قابلیت به شما این امکان را می دهد تا هنگامی که از سوژه به خصوصی عکاسی می کنید بر روی سوژه خود تمرکز کنید، به عنوان مثال می توان از Tracking focus در عکاسی از کودکان، گل ها و بسیاری از سوژه های زیبای اطراف خود استفاده کنیم. در این نوع از فوکوس کردن ما نمی توانیم تصاویری با فوکوس و واضح بسیار بالا داشته باشیم چون خاصیت این نوع از فوکوس محو کردن بقیه عناصر موجود در کادر به‌جز سوژه است.

یکی دیگر از قابلیت های دوربین LG V20 قابلیت عکاسی با حالت HDR است؛ اما حالت عکاسی HDR چیست؟ بسیاری از گوشی های هوشمند این گزینه را در منو تنظیمات دوربین خود گنجانده اند، در عکاسی HDR دوربین برای شما از مکان مورد نظر چندین عکس تهیه می کند که معمولاً این عدد بر روی ۳ تنظیم شده است. در این سه عکس اتفاق‌ها و تفاوت های نوری رخ می دهد، عکس اول دوربین شما تاریک ترین نقاط تصویر را ثبت می کند، در عکس دوم دوربین شما عکسی معمولی از محیط می گیرد و در عکس سوم دوربین شما روشن ترین نقاط را ثبت می کند و درنهایت دوربین این عکس ها را با هم ترکیب می کند و یک عکس با نور مناسب و جزئیات بسیار بالا به شما تحویل می دهد.

دوربین LG V20 دارای خطوط راهنمای افقی و عمودی است که به کاربر در ترکیب‌بندی بهتر عناصر موجود در صحنه بسیار کمک می کند.

استفاده از دیافراگم

یکی از ویژگی های مثبت دوربین LG V20 دیافراگم ۱٫۸ دوربین این دستگاه است که اجازه می دهد نورهای بسیار زیادی به سطح سنسور حساس این دوربین برخورد کنند. علاوه بر این، این دیافراگم باعث می شود تا شما بتوانید عکس های بسیار خوبی از فاصله

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب