هشدار درباره تداخلات دارویی و ایجاد مسمومیت

یک متخصص فارماکوتراپی نسبت به تداخلات دارویی و ایجاد مسمومیت هشدار داد.

هشدار درباره تداخلات دارویی و ایجاد مسمومیت

یک متخصص فارماکوتراپی نسبت به تداخلات دارویی و ایجاد مسمومیت هشدار داد.

‌دکتر علی خوارزم‌کیا اظهار کرد: آنتی‌هیستامین برای بزرگسالان و افرادی که دچار آلرژی و سرماخوردگی هستند مصرف می‌شود و برای اطفال زیر ۲ سال ممنوع است.

وی درباره مصرف خودسرانه برخی داروها بیان کرد: مصرف خودسرانه دارو به ویژه آنتی‌بیوتیک‌ها منجر به مقاومت بدن در برابر دارو و همچنین در مواردی منجر به تداخل دارویی می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی لرستان اضافه کرد: به منظور جلوگیری از تداخلات دارویی باید مصرف همزمان دو قلم دارو که توسط دو پزشک برای بیمار تجویز می‌شود، مورد بررسی قرار گیرد.

خوارزم‌کیا بیان کرد: بیمارانی که تحت درمان طولانی‌مدت هستند، نظیر بیماران مفصلی، رماتیسم، افرادی که از قرص‌های ضدبارداری استفاده می‌کنند و دیابتی‌ها و بیماران اعصاب چنانچه از چند قلم دارو استفاده می‌کنند پزشک خود را در جریان بگذارند.

وی گفت: ممکن است در مواردی تداخل دارو با غذا اتفاق افتد. بنابراین هر دارویی را نمی‌توان با غذا میل کرد بلکه باید براساس دستور پرشک باشد.

این متخصص فارماکوتراپی با تاکید براینکه برخی اوقات تداخل دارویی منجر به مسمویت دارویی می‌شود که حاد و کشنده است، یادآور شد: هنگامی‌که به پزشکی مراجعه می‌کنید در صورتی که حساسیت دارویی دارید یا از رژیم دارویی خاصی استفاده می‌کنید با پزشک خود درمیان بگذارید یا از مسئول فنی داروخانه مشاوره بخواهید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب