نوروز 96

لپ تاپ‌های لنوو مانع نصب سیستم عامل Linux می‌شوند

شرکت لنوو تایید کرد چندین مورد از لپ تاپ‌های سری Yoga مانع نصب سیستم عامل‌های مبتنی بر لینوکس می‌شوند.شرکت لنوو تایید کرد چندین مورد از لپ تاپ های سری Yoga مانع نصب سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس می شوند. به گفته مقامات این شرکت چینی، علت این امر استفاده از یک سیستم ذخیره سازی اطلاعات جدید است که می تواند اطلاعات را با سرعتی بالاتر از سرعت معمول بخواند و بنویسد.

پیش از این یکی از کارمندان لنوو خبری را منتشر کرد که حاکی از توافق این شرکت با مایکروسافت برای ممانعت از نصب سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس بود. این خبر موجب سردرگمی کاربران و رسانه ها شد. با وجود این، شرکت لنوو عمدی بودن ناسازگاری لپ تاپ ها با سیستم عامل لینوکس را تکذیب کرد.
این محدودیت در مورد تمام محصولاتی که تحت عنوان نسخه Signature به همراه سیستم عامل ویندوز 10 عرضه شده اند، وجود دارد. شرکت لنوو تعهد کرده در این سری از محصولات خود هیچ نرم افزار اضافی را به همراه سیستم عامل روی لپ تاپ نصب نمی کند تا از کاهش سرعت سیستم عامل اجتناب شود.
این سری از محصولات لنوو از چند ماه قبل در بازار عرضه شده اند، اما عدم پشتیبانی از سیستم عامل لینوکس در پی انتشار خبری در سایت خبری Reddit مورد توجه کاربران قرار گرفت.

منبع :