ماراتن 250 کیلومتری در حمایت از یوزپلنگ آسیایی آغاز شد

یک دونده ماراتن حرکت خود را برای انتقال پیام خطر انقراض یوزپلنگ آسیایی از محل اداره حفاظت محیط زیست سبزوار به مقصد شاهرود را آغاز کرد.

ماراتن 250 کیلومتری در حمایت از یوزپلنگ آسیایی آغاز شد

یک دونده ماراتن حرکت خود را برای انتقال پیام خطر انقراض یوزپلنگ آسیایی از محل اداره حفاظت محیط زیست سبزوار به مقصد شاهرود را آغاز کرد.

اکبر نقدی عصر سه شنبه پیش از آغاز حرکت در جمع خبرنگاران در سبزوار گفت: با هدف نهادینه کردن فرهنگ حفاظت محیط زیست فاصله 250 کیلومتری سبزوار تا شاهرود را در مدت 6 روز می پیمایم.
نقدی افزود: حمایت از سرمایه‌های زیست ‌محیطی وظیفه‌ همگانی است و امیدواریم با این حرکت مشارکت بیشتر مردم در حمایت از یوزپلنگ آسیایی فراهم شود.
وی ادامه داد: حفاظت از یوزپلنگ آسیایی که یکی از زیستگاههای آن در شهرستانهای شاهرود و سبزوار می باشد وظیفه ای همگانی است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار نیز در مراسم بدرقه این دونده گفت: دوستداران طبیعت ایران همواره به صورت خودجوش برای رساندن پیام حمایت از یوزپلنگ ایرانی تلاش می کنند.
محمدعلی عمارلو افزود: نجات یوزپلنگ آسیایی وظیفه‌ همگانی است و مردم و سازمانهای مردم نهاد زیست محیطی نقش بسزایی در مراقبت از این گونه جانوری دارند.
وی ادامه داد: محدوده زیست محیطی شهرستانهای سبزوار و شاهرود یکی از اصلی‌ترین پناهگاههای یوزپلنگ آسیایی است و برخورد با خودروهای در حال حرکت در جاده پر ترافیک بین این دو شهر نخستین عامل نابودی این حیوان است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار تصریح کرد: نصب تابلوهای هشدار دهنده، دوربین های کنترل سرعت و ایجاد روگذر می تواند نقش موثری در نجات یوزپلنگ آسیایی داشته باشد.
حسن اخلاقی نیکو نیز این دونده را با دوچرخه همراهی و رکاب می زند.
نقدی، ورزشکار دو و میدانی کار اهل مرند است که چند ماه پیش نیز مسیر 105 کیلومتری پناهگاه دره انجیر را تا شهر اردکان برای انتقال پیام خشکسالی و خطر انقراض گونه‌های نادر حیات وحش پیمود.
سبزوار در فاصله 230 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب