نوروز 96

کنترل وسایل خانه با مچ بند Force Band

چند وقتیست که شرکت Sphero فروش مچ بند هوشمندی تحت عنوان Force Band را آغاز کرده استچند وقتیست که شرکت Sphero فروش مچ بند هوشمندی تحت عنوان Force Band را آغاز کرده است. این محصول به طور خاص برای کنترل از راه دور ربات BB-8 طراحی شده و کاربران با استفاده از حرکات دست خود می توانند این ربات کوچک را کنترل و هدایت کنند.اما اکنون این شرکت، تغییراتی را در این مچ بند اعمال کرده است که امکان کنترل وسایل و دستگاه های خانگی بیشتری را از راه دور برای کاربران فراهم می کند.

 

اسفیرو این کار را از طریق سرویس IFTTT انجام می دهد. اگر تاکنون این سرویس به گوشتان نخورده است باید بگوییم که ایفت (IFTTT) به شما این امکان را می دهد تا عملکرد هر دستگاهی را از طریق عامل (Trigger) و عمل (Action) به صورت خودکار در آورید. این سرویس مخفف IF This Then That است که معنی آن "اگر این، سپس آن" می شود.

 

به بیانی ساده تر، با استفاده از این سرویس قادر خواهید بود ارتباطی دوطرفه را میان دستگاه های هوشمند خود برقرار کنید. به عنوان مثال می توانید به گونه ای دستورات را تنظیم کنید که به محض وارد شدن از درب، چراغ های خانه روشن شود، یا تصاویر اینستاگرامتان در شبکه اجتماعی توییتر منتشر شود و یا حتی به محض دریافت ایمیلی جدید، این مسئله از طریق اس ام اس به شما اطلاع داده شود.

 

حال شرکت اسفیرو این امکان را برای علاقه‌مندان فراهم کرده است تا از طریق مچ بند Force Band کنترل وسایل و تجهیزات هوشمند خانگی خود را شبیه به آن چه که در فیلم های علمی-تخیلی دیده اند، در دست بگیرند.

 

این شرکت سه برنامک و یا به اصطلاح اپلت از پیش ساخته را برای کاربران در وب سایت خود قرار داده است که با استفاده از آن ها می توان سه دستور هل دادن، کشیدن و خاموش کردن را از راه دور اجرا کنید.

منبع :