آشنایی با سریعترین خودروی الکتریکی دنیا

ابرخودروی الکتریکی کمپانی NextEv یعنی NIO EP9 با 1360 اسب بخار توان، مسیر مسابقه Nurburgring را در 7 دقیقه و 5 ثانیه طی کرد، که17 ثانیهاز رکورد قبلی سریعتر است.

آشنایی با سریعترین خودروی الکتریکی دنیا

ابرخودروی الکتریکی کمپانی NextEv یعنی NIO EP9 با 1360 اسب بخار توان، مسیر مسابقه Nurburgring را در 7 دقیقه و 5 ثانیه طی کرد، که17 ثانیه از رکورد قبلی سریعتر است.


این خودرو از 1360 اسب بخار توان برخوردار است که البته کمک بزرگی به سرعت آن می کند، اما نباید از گشتاور 4671 فوت بر پوند آن نیز غافل شد که توسط چهار موتور الکتریکی 1091 فوت بر پوند فراهم می شود. ویژگی های چهار چرخ متحرک و میزان گشتاور این خودرو مشابه Rimac Concept One است. این خودرو همچنین از سیستم تعلیق با 4 دریچه قابل تنظیم و یک سیستم هیدرولیک برای تنظیم ارتفاع برخوردار است.


بعلاوه، کمپانی خودروسازی انگلیسی NextEV ادعا کرده است که برند جدیدش NIO، می تواند با باتری 777 ولتی خود که با دو باتری لیتیوم یونی همراه است مسافتی برابر با 426.5 کیلومتر را بپیماید.


شاسی EP9 بطور کامل از فیبر کربن و بر اساس استاندارد FIA LMP1 ساخته شده است. بنا بر همین استاندارد کمپانی سازنده ادعا می کند که این اتومبیل می تواند صفر تا دویست را در عرض 7.1 ثانیه بپیماید و پیچ ها را با سرعت 230 کیلومتر پشت سر بگذارد.


این خودرو از چرخ های 19 اینچی و ترمزهای شش پیستون کربن – سرامیکی برخوردار است. 

آشنایی با سریعترین خودروی الکتریکی دنیا


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
معرفه و نکره (علامت های اعراب فرعی) از عربی چهارم
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم دبیرستان)
دبیر : فرزاد قنبری