جانوران نمی‌توانند خود را با سرعت تغییرات اقلیمی مطابقت دهند

نتایج مطالعه اخیر این دیدگاه را تایید می‌کند که در حال نزدیک شدن به بزرگترین انقراض زندگی حیوانات از 65 میلیون سال گذشته تا به امروز نزدیک می‌شویم.

جانوران نمی‌توانند خود را با سرعت تغییرات اقلیمی مطابقت دهند

چارلز داروین 150 سال پیش نشان داد که گونه‌های مختلف جانداران می‌توانند از طریق فرآیند آزمون و خطای انتخاب طبیعی، خود را با شرایط محیطی در حال تغییر مطابقت دهند. با این حال نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که تغییرات اقلیمی جدید آن چنان با سرعت در حال وقوع هستند که بسیاری از گونه‌های گیاهی و جانوری نمی‌توانند خود را با آن مطابقت دهند و در نتیجه در خطر انقراض قرار دارند.

 

مطابق با این مطالعه جدید، سرعت تکامل جانداران بسیار کمتر از تغییرات زیست محیطی است. کارشناسان دانشگاه آریزونا با تحلیل بیش از 250 گونه گیاهی و جانوری به این نتیجه رسیدند و دوزیستان، خزندگان و گیاهان بیشتر از سایرین در معرض این خطر قرار دارند. بسیاری از حیوانات نمی‌توانند به موقع خود را برای رویارویی را تغییر شرایط برای مثال افزایش دما، تغییرات بارشی یا بیابان زایی مطابقت دهند.

 

برخی از جانوران می‌توانند برای کنار آمدن با تغییرات دمایی، مهاجرت کنند اما برخی دیگر در مناطق ایزوله‌ای زندکی می‌کنند و امکان ترک کردن آنجا را ندارند. نتایج این مطالعه نشان داد که گونه‌های جانوری در مناطق گرمسیری بیشتر از آنهایی که در مناطق معتدل زندگی می‌کنند در معرض خطر هستند. برخی از پستانداران و پرندگان برای زنده ماندن شرایط بهتری دارند زیرا می‌توانند دمای بدنشان را تنظیم کنند.

 

نتایج مطالعه اخیر این دیدگاه را تایید می کند که در حال نزدیک شدن به بزرگترین انقراض زندگی حیوانات از 65 میلیون سال گذشته تا به امروز نزدیک می‌شویم. باید امیدوار باشیم که این شرایط تغییر کرده و میزان انتشار کازهای گلخانه‌ای هرچه سریعتر کاهش پیدا کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب