چینی‌ها مشابه آمازون اکو را ساختند

برخی از تحلیل‌گران معتقد هستند که بازار خانه‌های هوشمند در کشور چین تا سال 2018 میلادی تبدیل به یک کسب‌وکار 22 میلیارد دلاری در سال می‌شود.

چینی‌ها مشابه آمازون اکو را ساختند

برخی از تحلیل‌گران معتقد هستند که بازار خانه‌های هوشمند در کشور چین تا سال 2018 میلادی تبدیل به یک کسب‌وکار 22 میلیارد دلاری در سال می‌شود. با چنین رشدی؛ مطمئنا برنده اصلی در این میان؛ شرکت‌های بزرگی مانند گوگل و آمازون خواهند بود.

این شرکت‌ها به‌شدت علاقه دارند تا بلندگوهای هوشمند مجهز به دستیار دیجیتالی خود را در اختیار بیشتر از یک میلیارد چینی که پتانسیل بالقوه‌ای برای استفاده از آن دارند؛ قرار دهند. اما آن‌ها فکر یک رقیب نوپا را نکرده بودند: "دینگ دانگ" (DingDong). این رقیب تازه وارد موفق شده تا محصولات گوگل و آمازون را شکست دهد و برای آن‌ها خط‌ و نشان بکشد. دینگ دانگ توسط "لینگ لانگ" ساخته شده و قیمت آن 118 دلار است. این گجت قادر است به سئوالات پاسخ دهد؛ موسیقی یا کتاب‌های صوتی پخش کند و مانند اکوی آمازون؛ برنامه زمانی فرد را مدیریت کند.

چینی‌ها مشابه آمازون اکو را ساختند


برای بوت کردن دینگ دانگ باید مشابه اکو عمل کرد و از این حیث شباهت زیادی به‌هم دارند. برای بیدار کردن این دستگاه به سه دستور نیاز است: دینگ دانگ دینگ دانگ؛ شیائووِی شیائووِی یا بای لینگ بای لینگ.


به‌محض بیدار شدن؛ همان کارهایی را انجام می‌دهد که اکو هم انجام می‌دهد. تنها تفاوت این دو وسیله در حال حاضر؛ عدم برخورداری از یک پشتیبانی واقعی برای دستگاه چینی است. 

طبق گزارشی که لینگ لانگ منتشر کرده؛ بخش عمده خریداران این دستگاه تا به‌امروز از آن برای پخش موسیقی استفاده می‌کنند. آرشیوی  که در اختیار این کابران قرار دارد حدود ۳ میلیون قطعه موسیقی در خود جای داده است.

با وجود این‌که اکو در سال 2014 میلادی پا به این دنیا گذاشت؛ مهندسان لینگ لانگ از همان زمان در حال کار بر روی این پروژه بودند. محصول این شرکت به‌ هیچ‌عنوان کپی از طرح آمازون نیست. هرچند که؛ «چارلی لیو»؛‌ مدیر ارشد بازاریابی این شرکت ادعا می‌کند که معرفی اکو توسط آمازون روی خیلی از تصمیمات آن‌ها تأثیرگذار بود. 

اما یک تفاوت مهم وجود دارد. فعلا اکو قادر به فهم زبان چینی نیست. ولی دینگ دانگ هر دو زبان Mandarin و Cantonese را متوجه می‌شود. به دلیل این‌که موتور زبان این سیستم پیچیدگی زیادی دارد؛ فعلا نمی‌توان هر دو را روی یک دستگاه قرار داد.

می‌توان گفت که توانایی‌های آن محدود است اما لینگ لانگ امیدوار است با میدان دادن به توسعه‌دهندگان طرف سوم؛ از توان موجود استفاده بیشتری ببرد و محصولی بسازد که شباهت بسیار زیادی به اکو داشته باشد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب