تاسیس شعبه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سلیمانیه عراق

مسؤول امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از تاسیس شعبه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سلیمانیه عراق خبر داد

تاسیس شعبه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سلیمانیه عراق

مسؤول امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از تاسیس شعبه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سلیمانیه عراق خبر داد و گفت: این شعبه نماینده دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر علیرضا احمدی با بیان اینکه بین‌المللی سازی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از یک سال پیش شروع شده است، گفت: خوشبختانه از سال گذشته مجوز جذب دانشجوی خارجی را دریافت کردیم و در حال حاضر اولین گروه دانشجویان خارجی امسال در دانشگاه جذب شدند.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی شعبه دانشگاه در سلیمانیه عراق در دستور کار است، گفت: قطعا این شعبه علاوه بر اینکه به عنوان نماینده دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه فعالیت می‌کند نماینده سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیز خواهد بود.

وی با بیان اینکه چالشهای بسیاری بر سر راه بین‌المللی سازی دانشگاه وجود دارد، گفت: یکی از این چالش‌ها عدم تسلط عمده اساتید و کارکنان دانشگاه به زبان انگلیسی است زیرا در دو سال اول باید تدریس برای دانشجویان خارجی به زبان انگلیسی صورت گیرد.

مسؤول امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه به ظرفیت‌های‌ استان در زمینه گردشگری سلامت اشاره کرد و افزود: قطعا حضور دانشجویان خارجی می‌تواند زمینه ساز حضور گردشگران سلامت در کشور شود.

احمدی افزود: علاوه بر این میل بسیار زیادی در بخش کردنشین عراق برای حضور در کشور ایران جهت درمان وجود دارد زیرا شرایط درمان در کشور ایران به لحاظ کیفی به هیچ عنوان با کشورهای منطقه از جمله ترکیه قابل مقایسه نبوده و از سطح بسیار بالایی برخوردار است.

این مقام مسؤول تصریح کرد: در زمینه جذب این حجم از بیماران و گردشگران سلامت تنها تلاش دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه کافی نبوده و باید مسؤولین استان به ویژه در بحث ارتقای هتل‌داری در استان و افزایش امکانات گردشگری وارد کار شوند.

مسؤول امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به رتبه 3 هزار و 835 دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از میان 150 هزار دانشگاه موجود در جهان، گفت: با توجه به ظرفیت ارائه خدمات در دانشگاه و با توجه به اینکه سیستم درمانی کشور در دانشگاه‌های علوم پزشکی ادغام شده قطعا این رتبه حق دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیست.

وی افزود: از جمله شاخص‌های مطرح در این رتبه‌بندی میزان جذب دانشجوی خارجی، تعداد اساتید خارجی که در دانشگاه تدریس می‌کنند، تعداد اخذ جوایز نوبل و تعداد اساتید دانشگاه است که در دانشگاهای خارجی تدریس می‌کنند.

احمدی افزود: ارتقا وضعیت دانشگاه در همه این شاخص‌ها به ویژه در بحث جذب اساتید و دانشجویان خارجی همکاری همه دستگاه‌های استان را در جهت فراهم کردن بستر مناسب گردشگری می‌طلبد.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب