چند روش مؤثر برای پیش گیری از سرماخوردگی

با رعایت ساده‌ترین نکات مانند خوردن صبحانه مناسب و پوشیدن لباس گرم در فصل پاییز، به راحتی می‌توان از سرماخوردگی جلوگیری کرد.

چند  روش مؤثر برای پیش گیری از سرماخوردگی

با رعایت ساده‌ترین نکات مانند خوردن صبحانه مناسب و پوشیدن لباس گرم در فصل پاییز، به راحتی می‌توان از سرماخوردگی جلوگیری کرد.

تحقیقات اساتید و دانشمندان دانشگاه هاروارد نشان داده است که سیستم ایمنی بدن فارغ از کوچک و یا بزرگسال بودن افراد، در فصل سرما ضعیف می‌شود و برای محفوظ ماندن از سرماخوردگی و آنفلوانزا نیاز به مراقبت‌های ساده و پیش پا افتاده‌ای دارد که برای سلامتی لازم است. 

با شروع فصل مدارس و سرما، همه‌ اعضای خانواده باید برای خوردن یک صبحانه سالم و کامل تلاش کنند و با به موقع بیدار شدن، از خوردن این وعده اصلی صرف نظر نکنند. 

با توجه به حجم گسترده استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در فصل سرما، تلاش کنید در نزدیکی افرادی که سرما خوردند، قرار نگیرید و از عطسه دیگران در نزدیکی صورت، دهان یا بینی خود جلوگیری کنید. 

مصرف ماست را در این فصل از سال افزایش دهید. ماست غنی از پروبیوتیک یا "باکتری خوب" است که التهاب بدن شما را کاهش می‌دهد و مانع گرفتگی بینی می‌شود. 

به گفته متخصص آکادمی تغذیه، بیش از 10 تریلیون باکتری زنده در دستگاه گوارش ما وجود دارد که بعضی از آنها مفید و لازم است و بخش اعظمی از آنها مضر و بیماری‌زا هستند. 

این متخصص هم‌چنین گفت: بیش از 200 ویروس وجود دارد که موجب سرماخوردگی می‌شود، ولی با رعایت ساده‌ترین و پیش پا افتاده‌ترین نکات می‌توان از سرماخوردگی و آنفولانزا جلوگیری کرد. 

لباس مناسب پوشیدن و استفاده از مرکبات نیز از نکات حائز اهمیت فصل سرما است.

چند  روش مؤثر برای پیش گیری از سرماخوردگی


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب