امکان جست‌وجوی موضوعی عکس‌ها از آرشیو

وب‌سایت خدمات عکس Plex یک هوش مصنوعی فعال کرده است که می‌تواند موضوع عکس‌های شما را تشخیص دهد و کلمات مربوط به آن را در عکس تگ کند تا بعدها امکان بازیابی راحت و....

امکان جست‌وجوی موضوعی عکس‌ها از آرشیو

وب‌سایت خدمات عکس Plex یک هوش مصنوعی فعال کرده است که می‌تواند موضوع عکس‌های شما را تشخیص دهد و کلمات مربوط به آن را در عکس تگ کند تا بعدها امکان بازیابی راحت و سریع آن فراهم شود.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به‌نقل از engaget، یکی از کابوس‌های هر آرشیو عکسی، یافتن عکس‌ها با موضوعات مشخص است. این کار در روی هارد دیسک با دسته‌بندی و پوشه‌های مختلف تا حدودی ممکن می‌شود اما روی سایت‌های آنلاین و شبکه‌های ابری که عکس‌های شما را نمایش می‌دهند یا ذخیره می‌کنند، چنین دسته‌بندی‌ای وجود ندارد و جست‌وجوی موضوعی نیز عملا غیر ممکن است.

شبکه عکس پلکس اخیرا از یک هوش مصنوعی آنلاین بهره می‌گیرد که توانایی یادگیری دارد و طی روزهای اخیر توانایی تشخیص محتوای عکس نیز به آن افزوده شده است. این هوش مصنوعی به‌طور خودکار محتوای مشابه در عکس‌های شما را تشخیص می‌دهد و تگ‌های مشابه برای عکس‌ها درنظر می‌گیرد.

به‌ عنوان نمونه وقتی در عکسی یک سگ به تصویر درآمده است، در عکس‌های مشابه نیز کلمه «سگ» یا «هاپو» تگ می‌شود و بعدها کاربر می‌تواند با استفاده از این کلیدواژه‌ها عکس‌های موردنظر خود را بیابد.

با وجودی که استفاده از پلکس تنها برای کاربرانی که مجوز عبور دارند ممکن است، اما این خدمات تازه قابلیت جست‌وجو و یافتن سوژه را از بیرون نیز فراهم کرده است تا کاربران تازه‌ای نیز برای شبکه بیابد. این هوش مصنوعی می‌تواند کلیدواژه‌ها را نیز تشخیص دهد و به زودی از مسیرهای چندگانه برای رسیدن به یک عکس مشخص استفاده کند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب