کنترل اعضای بدن از راه دور و به صورت بی‌سیم

محققان موفق به ساخت سیستمی شده‌اند که امکان کنترل اعضای بدن در بیماران مبتلا به آسیب‌های نخاعی را فراهم می‌کند.

محققان موفق به ساخت سیستمی شده‌اند که امکان کنترل اعضای بدن در بیماران مبتلا به آسیب‌های نخاعی را فراهم می‌کند.

آسیب‌های نخاعی می‌توانند فلج پا را باعث شوند. زیرا نخاع ارتباط اصلی میان مغز و اندام‌های تحتانی را برقرار می‌کند و در هر دو سر نخاع عصب‌های فراوانی برای کنترل اعضای بدن وجود دارد.

محققان سیستم جدیدی طراحی کرده‌اند که می‌تواند آسیب‌های نخاعی را کنار بگذارد و به قشر حرکتی مغز امکان دهد به صورت بی‌سیم کنترل اندام تحتانی را در دست بگیرد. این سیستم قادر است امکان حرکت اندام و حتی راه‌ رفتن را برای بیماران فراهم کند.

دانشمندان طی چند سال گذشته گام‌های مهمی در این زمینه برداشته‌اند. ولی این نخستین بار است که امکان کنترل و حرکت اعضای بدن از راه دور فراهم می‌شود و مبتلایان به آسیب‌های نخاعی از این طریق می‌توانند حرکت کنند.

 

کنترل اعضای بدن از راه دور و به صورت بی‌سیم

در روش جدید مجموعه‌ای از الکترودها که به اندازه یک قرص ساخته شده‌اند، به قشر حرکتی مغز متصل می‌شوند تا از این طریق امواج مغزی مرتبط با حرکات اندام‌های مختلف بدن دریافت شود. این امواج پس از طریق سیگنال‌های رمزگذاری شده به رایانه منتقل می‌شوند تا از این طریق بتواند با کنترل هر یک از سیگنال‌ها،‌ عضو مورد نظر در بدن را حرکت داد.

گروه تحقیقاتی این سیستم را برای نخستین بار روی شامپانزه‌ها آزمایش کرد و در پایان مشخص شد که کنترل اندام‌های بدن از این طریق کاملا ممکن است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب