به زودی دوربین‌های عادی 48 مگاپیکسلی می‌شوند

یک شرکت الکترونیکی حسگر جدید 48 مگاپیکسلی ساخته است که برای نخستین بار در جهان امکان تصویربرداری با کیفیت 8 هزار پیکسلی را فراهم می‌کند.یک شرکت الکترونیکی حسگر جدید 48 مگاپیکسلی ساخته است که برای نخستین بار در جهان امکان تصویربرداری با کیفیت 8 هزار پیکسلی را فراهم می‌کند.

یک شرکت الکترونیکی که حسگرهای Leica M برای تصویربرداری را تولید می‌کند، اعلام کرد آخرین حسگر CMOS برای دوربین‌های دیجیتالی معمول که در دستگاه‌های روزمره استفاده می‌شود را با کیفیت 48 مگاپیکسلی تولید کرده است.

این حسگر که با نام CMV50000 شناخته می‌شود، نخستین فناوری در جهان است که امکان تصویربرداری با کیفیت 8 هزار پیکسل را برای کاربران فراهم می‌کند و سرعت تصویربرداری در آن 30 فریم درثانیه است.

حسگر جدید با قابلیت‌های مذکور می‌تواند با این کیفیت و سرعت تصویربرداری، همه تصاویر اضافه در خروجی ویدیویی را به صورت خودکار حذف کند تا یک تصویر ویدیویی باکیفیت ارایه دهد.

 به زودی دوربین‌های عادی 48 مگاپیکسلی می‌شوند

این حسگر 48 مگاپیکسلی که کیفیت عکس‌های آن به صورت دقیق 7920 در 6004 پیکسل گزارش شده است، به زودی به صورت عمومی وارد دستگاه‌های الکترونیکی می‌شود و کاربران جهانی می‌توانند از آن استفاده کنند.

این دوربین به صورتی ساخته شده است که وقتی تصویری با آن ذخیره می‌شود، می‌توانید جزییات هر عکس را در ویدیوهایی که با سرعت پخش می‌شوند هم به راحتی مشاهده کنند.

منبع :