کنترل تسلا مدل S با قدرت ذهن

به گزارش Devpost؛ گروه Cal Hacks 3.0 متشکل از چهار دانشجوی دانشگاه کالیفرنیا در برکلی، موفق به توسعه‌ی برنامه‌ای شده‌اند

کنترل تسلا مدل S با قدرت ذهن

به گزارش Devpost؛ گروه Cal Hacks 3.0 متشکل از چهار دانشجوی دانشگاه کالیفرنیا در برکلی، موفق به توسعه‌ی برنامه‌ای شده‌اند که از طریق قدرت ذهن می‌تواند تسلا مدل S را به حرکت درآورد یا متوقف کند. اگرچه هدف اصلی از توسعه‌ی دانش پشت این آزمایش، به چالش کشیدن تکنولوژی به‌کاررفته در این خودرو بوده است؛اما برای موفقیت در آن، از یک هدست‌ EEG، یک رادیو کنترل برای ارسال سیگنال‌های آنالوگ و عملگرهای خطی متصل به پدال‌های گاز و ترمز استفاده شده است. به‌طور خلاصه؛ هکرها با جمع‌آوری اطلاعات مربوط به امواج مغزی افراد در هنگامی‌که به عمل حرکت کردن یا توقف کردن فکر می‌کنند، توانسته‌اند این الگوریتم را توسعه دهند.

این افراد برای کنترل تسلا از طریق تله‌پاتی، ۳۶ ساعت زمان صرف کرده‌اند و قصد دارند تا در آینده با اتصال ژیروسکوپ به فرمان خودرو، کنترل بهتری روی آن داشته باشند. این گروه با انتشار یک ویدیوی کوتاه ۱۷ ثانیه‌ای از موفقیت خود، این خبر را تأیید کرده‌اند.

یکی از افراد این گروه ۴ نفره، کیسی اسپنسر (Casey Spencer) است؛ کسی که سال گذشته به‌عنوان اولین فردی که توانست با یک بار شارژ تسلا مدل S، مسافتی بیش از ۸۰۰ کیلومتر بپیماید، خبرساز شد (در حالت عادی این سدان الکتریکی قادر است مسافتی معادل ۴۲۶ کیلومتر را با یک بار شارژ کامل طی کند.) اسپنسر برای انجام این کار، به مدت ۲۰ ساعت با سرعت ثابت ۳۵ کیلومتر در ساعت رانندگی کرده است و البته شاید دفعه‌ی بعدی حتی نیازی نباشد پشت فرمان خودرو بنشیند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب