نوروز 96

خودآموزی مطالب با آزمون‌های برنامه‌ای

هدف از آزمون‌های برنامه‌‌ای شناخت نقاط قوت و ضعف و عیب‌یابی و رفع نواقص مطالعه است.هدف از آزمون‌های برنامه‌‌ای شناخت نقاط قوت و ضعف و عیب‌یابی و رفع نواقص مطالعه است. درواقع با شرکت در آزمون‌های برنامه‌ای با مواردی روبه‌رو شده و چیزهای بسیاری یاد می‌گیرید که این امر برای ادامه‌ی کارتان بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

از جمله مفیدترین و مهم‌ترین ابزاری که شما را در این مسیر هدایت و راهنمایی خواهد کرد کتاب خودآموزی است. در این کتاب می‌توانید سؤالات آزمون را قسمت‌بندی کرده و در آن یادداشت کنید و برای آزمون بعد روی آن‌ها تمرکز کنید.

  • سؤالاتی که به آن‌ها پاسخ اشتباه داده‌اید: علت این‌که به این سؤالات پاسخ اشتباه داده‌اید چه بوده است؟ آیا بی‌دقتی داشته‌اید؟ چه راهکاری برای کاهش بی‌دقتی خود دارید؟

  • سؤالاتی که پاسخ آن را فراموش کرده‌اید یا در پاسخ آن‌ها شک دارید: دلیل فراموشی این سؤالات چه بوده است؟ آیا هنگام مطالعه تمرکز نداشته‌اید؟ یا خسته بوده‌اید و یادگیری‌تان ناقص بوده است؟

  • سؤالاتی که به آن‌ها جواب نداده‌اید: آیا مبحث سؤالات مورد نظر را مطالعه نکرده بودید؟ با چه روش و برنامه‌ریزی می‌توانید تمام مباحث هر آزمون را پوشش داده و مطالعه کنید؟

  • با پاسخ دادن به تک تک این سؤالات و یافتن راهکار مناسب می‌توانید در آزمون‌های برنامه‌ای پیشرفت کرده و به نتیجه‌ی مطلوب برسید.