اولیا و کنترل عادت‌های غلط

همراهی و ایجاد زمینه برای گفت‌وگو بدون تشنج نتیجه‌ی کار را بهبود می‌بخشد.

اولیا و کنترل عادت‌های غلط

شاید در اکثر مقالات بایدها و نبایدها همواره معطوف به شخص دانش‌آموز بوده است؛ ولی با تفکری موشکافانه درمی‌یابیم که گاه به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه اولیا نیز روش‌ها و عادت‌های نادرستی در مورد فرزندان خود به کار می‌گیرند یا شاید به آن دامن می‌زنند.

  • کنترل و تحت نظر گرفتن ممنوع! همراهی و ایجاد زمینه برای گفت‌وگو بدون تشنج نتیجه‌ی کار را بهبود می‌بخشد.

  • مقایسه با دیگران ممنوع! خوب یا بد، این فرزند شماست با ویژگی‌های منحصربه‌فرد که مطمئناً در بین این ویژگی‌ها، استعدادها و خصلت‌های مثبت زیادی هم دارد. به جای مقایسه و تلقین استرس، فرصتی برای بروز آن‌ها ایجاد کنید.

  • وظیفه‌ها مشخص است؛ فرزند شما به عنوان دانش‌آموز وظیفه‌اش درس خواندن است و وظیفه‌ی شما به عنوان اولیا رسیدگی به امور مربوط و فراهم ساختن محیط مناسب تا حد امکان است. لطفاً نه سخت‌گیری بیش از اندازه داشته باشید و نه بی‌اعتنا باشید.

  • با فرزند خود همراه شوید. شناخت روحیه، نیازها، عادت‌ها و حتی آگاهی از وضعیت و اتفاقات مدرسه، ارتباط با اولیای مدرسه و کانون و دوستان فرزندتان در او اطمینان خاطر ایجاد می‌کند.

  • مثبت‌ها را ببینید. به دنبال نقاط منفی و شکست‌های فرزندتان نباشید تا به رخ او بکشید. این کار بیش از این‌که باعث تلنگر خوردن او شود منجر به سرشکستگی و تلقین حس ناتوانی و در بلندمدت دوری جستن از درس می‌شود.

  • سعی کنید همواره روی نقاط مثبت و قوت او تمرکز کرده و با گفت‌وگو در مورد نقاط ضعف، آن‌ها را به عنوان چالش‌های عادی با هم حل کنید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب