نوروز 96

تامین انرژی مورد نیاز چراغ‌های خیابان توسط گام‌های عابران!

انرژی مورد نیاز این چراغ‌ها توسط پنل‌های خورشیدی و پدهای حساس به فشار گام‌های عابران تامین می‌شودلاس وگاس به روزهای آفتابی و حجم عظیم عابرین پیاده اش معروف است. بنابراین هیچ شکی نیست که می تواند بهترین مکان برای تست چراغ های خیابانی ال ای دی جدید استارتاپی مثل EnGoPlanet باشد. انرژی مورد نیاز این چراغ ها توسط پنل های خورشیدی و پدهای حساس به فشار گام های عابران تامین می شود.

 

این تکنولوژی نه تنها می تواند خیابان Boulder Plaza در وگاس را به کمک باتری روشن کند، بلکه قادر است انرژی مورد نیاز دوربین های امنیتی، ایستگاه های شارژ بین راهی و هات اسپات وای فای را نیز تامین کند.

 

سیستم یاد شده به یک پنل خورشیدی خمیده مجهز شده تا بتواند باتری تغذیه کننده چراغ های خیابانی LED را در شب روشن کند؛ گرچه شرکت سازنده به اندازه ی این پنل ها اشاره ای نکرده است. همچنین این چراغ ها به ایستگاه های شارژ و وای فای مجهز هستند. برای شارژ باتری ها در شب و یا هنگامی که خورشید پشت ابرهاست نیز پدهای حساس به گام در سطح پیاده رو تعبیه شده اند. این پدها به سه میکرو ژنراتور متصل هستند که در هر قدم بسته به میزان فشار، 4 الی 8 وات انرژی تولید می کنند.

 

این قطعات کاملاً مستقل هستند و به صورت شبکه ای متصل نشده اند. کارکنان شهری می توانند مراحل نصب را زیر نظر داشته باشند، سطح باتری و انرژی را چک کنند و رنگ چراغ ها را متناسب با مناسبت های مختلف تغییر دهند. حتی این سیستم به سنسورهایی مجهز شده که قادر است سطح کیفیت هوا و محیط را کنترل کند و یک تحلیل هوشمند از ترافیک گام ها انجام دهد که می توان در زمینه های آماری و تبلیغاتی آنها را مورد استفاده قرار داد.

 

مدیر عامل EnGoPlanet، Petar Mirovic اظهار داشته است نصب این سیستم در وگاس به تازگی آغاز شده و انتظار می رود پروژه های بزرگ تری در شهرهایی مثل نیویورک اجرایی شود.ما فکر می کنیم این سیستم می تواند بهترین روش جایگزین برای چراغ های خیابانی سنتی باشد.این شرکت اشاره کرده که این چراغ ها در سال 100 میلیون تن CO2 تولید می کنند که در مقابل 10 میلیارد تنی که در سرتاسر جهان تولید می شود بسیار ناچیز است.

منبع :