نخستین ابرخودروی چاپ سه‌بعدی دنیا

نخستین بار اوایل سال جاری میلادی بود که در «پبل بیچ» با "دایورجنت بلید" آشنا شدیم: یک خودروی مفهومی که با فناوری چاپ سه‌بعدی ساخته شده است.

نخستین ابرخودروی چاپ سه‌بعدی دنیا

نخستین بار اوایل سال جاری میلادی بود که در «پبل بیچ» با "دایورجنت بلید" آشنا شدیم: یک خودروی مفهومی که با فناوری چاپ سه‌بعدی ساخته شده است. پس خیلی چیز جدیدی نیست. تیم طراح این خودروی سه‌بعدی این بار در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس 2016 شرکت کردند تا یک نسخه ارتقاء یافته از بدنه این خودرو را به علاقه‌مندان عرضه کنند. بهتر است نگاه دقیق‌تری به این ابرخودروی منحصر‌به‌فرد بیاندازیم.

خیلی عجیب است که چیز زیادی وجود ندارد تا درباره "دایورجنت بلید" (Divergent Balde)‌ بگوییم. شرکت سازنده آن علاقه چندانی به انتشار اخبار و جزئیات این خودرو ندارد. فقط یک چیز درباره آن مشخص است که می‌توان آن را پلاک کرد و قرار است که تولید آن سال آینده میلادی آغاز شود. قیمت آن نزدیک به قیمت Koenigsegg است و قرار نیست که بیشتر از 200 عدد از آن ساخته شود.

مدلی که به‌دست مصرف کننده می‌رسد از یک موتور 3 لیتری V8 سه‌بعدی با قدرتی برابر با 700 اسب بخار برخوردار است. دایورجنت از ترکیبی از آلومینیوم؛ تیتانیوم و فیبر کربنی به‌دست آمده از فناوری چاپ سه‌بعدی برای ساخت و تولید قطعات استفاده می‌کند و انتظار می‌رود که 100 کیلومتر را در عرض 2.5 ثانیه طی کند.

هدف اصلی از ساخت "دایورجنت بلید" چیزی فراتر از یک ابرخودروی مفهومی جالب توجه است. طراحان این خودرو امیدوار هستند که بتوانند فناوری چاپ سه‌بعدی خود را به شرکت‌های دیگر بفروشند و در کنار آن انقلاب عظیمی در خطوط تولید در تمام نقاط دنیا ایجاد کنند. این‌که شرکت‌ها حاضر می‌شوند تا از فناوری چاپ سه‌بعدی در کارخانه‌های خود استفاده کنند با گذشت زمان معلوم می‌شود. مزیت‌ها و نقاط ضعف آن نیز کاملا از مدل مفهومی "دایورجنت بلید" مشخص و آشکار است.

نخستین ابرخودروی چاپ سه‌بعدی دنیا

نخستین ابرخودروی چاپ سه‌بعدی دنیا

نخستین ابرخودروی چاپ سه‌بعدی دنیا


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب