سیستم‌های بازرسی روباتیک CERN برای برخورددهنده هادرونی بزرگ

برخورددهنده هادرونی بزرگ (LHC) یک شتاب دهنده ذره ای و برخورددهنده است که هدف آن شناخت اجرام ماده و کشف ذره بنیادی هیگز است.

سیستم‌های بازرسی روباتیک CERN برای برخورددهنده هادرونی بزرگ

برخورددهنده هادرونی بزرگ (LHC) یک شتاب دهنده ذره ای و برخورددهنده است که هدف آن شناخت اجرام ماده و کشف ذره بنیادی هیگز است. از آنجایی که LHC برای کشف ذرات جدید باید در نهایت دقت کار کند، از دو سیستم بازرسی برخوردار است تا عملکرد دقیق و بی نقص آن مرتبا کنترل شود.

این دو سیستم TIM نام دارند که مخفف Train Inspection Monorail است. این مونوریل های خودکار کوچک که بزرگترین برخورددهنده ذرات در دنیا را تحت نظر دارند، در مسیری از پیش تعیین شده که از سقف محل استقرار این برخورددهنده معلق است حرکت می کنند. بنا بر پستی که توسط CERN به اشتراک گذاشته شده و به معرفی این سیستم می پردازد، این مسیرها باقیمانده زمانی هستند که این تونل میزبان برخورددهنده بزرگ الکترون – پوزیترون (LEP) بود. مونوریل مربوط به LEP بزرگ تر بود اما از فناوری مشابه فناوری مونوریل های LHC برخوردار نبود و بیشتر برای انتقال مواد و کارگران استفاده می شد.


سیستم‌های بازرسی روباتیک CERN برای برخورددهنده هادرونی بزرگ


TIM دارای چند قابلیت است. این سیستم می تواند ساختار تونل، درصد اکسیژن، دما و پهنای باند ارتباطی را در زمان واقعی کنترل کند. هر دو TIM همچنین قادر به ثبت تصاویر بصری و مادون قرمز هستند و در صورت نیاز همچنین می توانند واگن های کوچکی را به دنبال خود بکشند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب