بیماری آلزایمر با بررسی پشت چشم‌ها قابل تشخیص است

دانشمندان تشخیص داده‌اند که علائم اولیه بیماری آلزایمر با بررسی پشت چشم‌ها قابل تشخیص است.

بیماری آلزایمر با بررسی پشت چشم‌ها قابل تشخیص است

دانشمندان تشخیص داده‌اند که علائم اولیه بیماری آلزایمر با بررسی پشت چشم‌ها قابل تشخیص است.

به گزارش خبرنگار مهر، محققان آمریکایی در تحقیق خود دریافته‌اند که بافت شبکیه چشم بروز التهاب و تاو سمی را که عامل اصلی شروع بیماری‌های عصبی است را نشان می‌دهد.

اشلی نیلسون، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه تکزاس، در این باره می‌گوید: «استفاده از شبکیه چشم برای تشخیص آلزایمر و سایر بیماری‌های عصبی شیوه‌ای غیرتهاجمی و کم هزینه است و می‌تواند به عنوان بخشی از چکاپ عادی بیمار انجام شود.»

این مطالعه اثبات کرده است که تاو سمی که بین مناطق متصل مغز منتشر می‌شود، ممکن است آغازگر التهاب در مناطق مغز باشد.

در بیماری آلزایمر، پروتئین تاو به شکل سمی موسوم به الیگومرهای تاو تغییر کرده و در دو لایه نوروفیبریلاتوری شروع به تجمع می‌کند که منجر به مرگ ناگهانی سلول‌های مغز می‌شود.

راکز کاید، عضو تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «یافته‌های ما نشان می‌دهد که فساد و تباهی سلول‌های عصبی ناشی از التهاب مزمن به خاطر الیگومرهای تاو ممکن است از طریق تلفیق شیوه‌های درمانی ضدالیگومر تاو و ضدالتهاب برای درمان آلزایمر و بیماری‌های مرتبط قابل درمان باشد.»

این وضعیت می‌تواند به مرور زمان چرخه تاو سمی، التهاب و مرگ سلولی را در مغز ایجاد کند.

در این مطالعه، تیم تحقیق آنالیزهای سیستماتیک را بر روی نمونه‌های مغز و شبکیه افراد مبتلا به آلزایمر و مدل موشی آلزایمر را انجام دادند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب