مویس کین؛ ستاره ای از آینده

به میدان آمدن مویس کین در دیدار سه شنبه شب یوونتوس در برابر سویا تاریخ ساز بود و او را تبدیل به اولین بازیکن متولد هزاره جدید، در تاریخ لیگ قهرمانان کرد.

مویس کین؛ ستاره ای از آینده

به گزارش "ورزش سه"، البته مویس کین چند روز در سری آ و در جریان حضور در میدان به جای ماریو مانژوکیچ در برابر پسکارا، تبدیل به اولین بازیکن هزاره سوم نیز شده بود.

 

به نظر می رسد آینده ای درخشان در انتظار این مهاجم جوان خواهد بود و ما نیز قصد داریم نگاهی دقیق تر به جزئیات مویس کین از زبان مینو رایولا، ایجنت مشهور فوتبال جهان داشته باشیم.

 

 

مویس کین؛ ستاره ای از آینده

 

 

مویس کین کیست؟

 

بعد از گذراندن شش سال رویایی برای بیانکونری ها و اقتدار بی حرف و حدیث در فوتبال ایتالیا، حالا حضور این بازیکن جوان در ترکیب آلگری مورد توجه عموم قرار گرفته است. مصدومیت پائولو دیبالا و مارکو پیاتسا باعث شد تا این مهاجم مورد اقبال سرمربی ایتالیایی یووه قرار بگیرد. البته به نظر می رسد تکرار دادن چنین فرصتی به مویس کین تا انتهای فصل جاری خیلی محتمل نباشد.

 

مویس کین که زمانی ستاره آکادمی تورینو بود، در سال 2010 به یوونتوس پیوست و فصل گذشته موفق شد در تیم زیر 17 ساله های این تیم، در 26 بازی 24 گل به ثمر برساند. او در ورسلی و از مادری ایتالیایی و پدری آفریقایی متولد شده و هنوز به سن قانونی برای امضای قرارداد حرفه ای نرسیده است. مدیربرنامه او، مینو رایولا، ایجنت مشهور دنیای فوتبال است که ستارگانی بزرگی در جهان فوتبال مانند زلاتان، پوگبا و میخیتاریان نیز زمام امور را به او سپرده اند.

 

حضور در یوونتوس در کدام زمینه باعث پیشرفت وی شد؟

 

شم گلزنی مویس کین برای همگان مبرهن است و او موفق شد طی 10 بازی، 21 گل برای تیم زیر 15 ساله های یووه به ثمر رسانده و به همین دلیل، به 2 گروه سنی بالاتر منتقل شود. به ثمر رساندن 14 گل برای این تیم، او را مهیای حضور در تیم زیر 19 ساله ها کرد و در فصل جاری نیز روند گلزنی او متوقف نشده و در 10 بازی، موفق به زدن 6 گل شده است.

 

 

مویس کین؛ ستاره ای از آینده

 

 

او در جریان هر 2 حضور خود در رقابت های لیگ قهرمانان جوانان گلزنی کرد و زمانیکه سه شنبه شب، در کنار بوفون 38 ساله به میدان رفت، خیلی شرایط عجیبی را تجربه نکرد زیرا قبلا نیز چنین تجربه ای را از سر گذانده بود. مویس کین مدتی پیش در مصاحبه با گاتزتا دلوا اسپورت در این رابطه صححبت کرد و اذعان داشت که بازی کردن در کنار گروه سنی بالاتر برای او مشکلی ایجاد نمی کند و این موضوع را طبیعی می داند.

 

سک بازی مویس کین چگونه است؟

 

با توجه به قامت مناسب، مویس کین مشکل زیادی در مواجهه با مدافعان تنومند ندارد و خودش معتقد است که قدرت شوتزنی، سرعت و سرزنی، بارزترین صفات او هستند. پست اصلی مویس کین مهاجم مرکزی است اما به علت سرعت بالا، امکان استفاده از او در جناحین خط حمله نیز وجود دارد. مویس کین قدرت پا به توپ مناسبی دارد اما برای مقابله با مدافعان نام آشناتر، باید قدرت تصمیم گیری خود را بهبود بخشد.

 

 

مویس کین؛ ستاره ای از آینده

 

 

آیا قرار است مویس کین لباس تیم ملی ایتالیا را بر تن کند؟

 

پدر مویس کین اهل ساحل عاج است

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب