هوآوی مشغول ساخت نسل جدید پردازنده‌های خود، Kirin 970 است

هوآوی اخیراً از پرچمدار پردازنده‌های موبایلی خود، Kirin 960 رونمایی کرد و حالا شنیده می‌شود که این کمپانی کار ساخت نسل بعدی پردازنده‌های خود را آغاز کرده است.

هوآوی مشغول ساخت نسل جدید پردازنده‌های خود، Kirin 970 است

هوآوی اخیراً از پرچمدار پردازنده های موبایلی خود، Kirin 960 رونمایی کرد و حالا شنیده می شود که این کمپانی کار ساخت نسل بعدی پردازنده های خود را آغاز کرده است. با توجه به سرعت رشد این غول چینی در بازار موبایل و جاه طلبی هایش، این خبر خیلی هم تعجب آور نیست. شایعات از این حکایت دارند که نسل بعدی پردازنده های هوآوی ، Kirin 970 نام دارد و با استفاده از فناوری 10nm ساخته خواهد شد.


پردازنده پرچمدار فعلی، Kirin 960، همانند نسل های پیشین از فناوری 16nm FinFET بهره می برد. این یکی از دلایلی است که بر اساس آن احتمال داده می شود نسل بعدی پردازنده ها شاهد تغییرات مثبت قابل توجهی در عملکرد و کارآیی خواهد بود.


گفته می شود Kirin 970 پردازنده ای هشت هسته ای است که با استفاده از فناوری 10nm ساخته می شود و احتمال داده می شود که از شبکه LTE جهانی نیز پشتیبانی کند.


تصمیم این کمپانی برای استفاده از فناوری 10nm می تواند از اقدامات اخیر سامسونگ و کوالکام ناشی شده باشد. این دو کمپانی نسل بعدی پردازنده های موبایلی خود – اسنپدراگون 835 و اگزینوس 8895 – را بر پایه فناوری 10nm سامسونگ خواهند ساخت.


در حال حاضر جزییات بیشتری در خصوص Kirin 970 هوآوی در دست نیست که البته انتظاری هم غیر از این نمی رود. احتمالا این پردازنده در اسمارت فون های پرچمدار سال 2017 هوآوی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب