مشخصات منسوب به پرچمدار جدید نوکیا منتشر شد

نوکیا قصد دارد در سال 2017 به بازار اسمارت فون‌ها بازگردد. البته هنوز مشخص نیست این کمپانی قصد دارد با چه محصولی به این بازار بازگرددنوکیا قصد دارد در سال 2017 به بازار اسمارت فون ها بازگردد. البته هنوز مشخص نیست این کمپانی قصد دارد با چه محصولی به این بازار بازگردد، اما به لطف مشخصاتی که اخیراً فاش شده شاید بتوانیم حداقل تصویری از آنچه نوکیا در نظر دارد به بازار ارایه دهد در ذهن داشته باشیم.


بنا بر مشخصات فاش شده، با گوشی روبرو هستیم که از یک پردازنده اسنپدراگون 820 کوالکام ، نمایشگری 5.2 و یا 5.5 اینچی با رزولوشن QHD، بدنه ای فلزی، ویژگی های ضد آب و دوربین Zeiss برخوردار است. بر اساس این مشخصات به نظر می رسد محصول نوکیا اسمارت فون خوبی باشد یا حداقل اگر در سال 2016 عرضه می شد محصول خوبی بود.


از آنجایی که اسنپدراگون 821 بعد از 820 به بازار آمد، و پرچمداران سال 2017 احتمالا از اسنپدراگون 835 برخوردار خواهند بود، نمی توان فهمید چرا نوکیا قصد دارد از اسنپدراگون 820 استفاده کند. شاید علت این انتخاب هزینه تمام شده محصول باشد یا اصلا این شایعات صحت نداشته باشند.


البته باید یادآوری کنیم که نوکیا اسمارت فون هایش را خود نخواهد ساخت. در عوض نوکیا مجوز برند خود را به سایر کمپانی ها سپرده است. گرچه شاید نوکیا نظرات خود را در خصوص اسمارت فونی که قرار است نماینده این برند باشد با کمپانی های سازنده در میان بگذارد. در هر حال باید به تمام این شایعات با شک و تردید بنگریم، اما انتظار می رود اطلاعات بیشتری در ارتباط با این محصول در کنفرانس مطبوعاتی نوکیا در جریان MWC 2017 اعلام شود.

منبع :