تسلا قرارداد 2.6 میلیارد دلاری خرید سولارسیتی را نهایی کرد

یکی از سخنگویان کمپانی تسلا روز دوشنبه تکمیل روند تصاحب سولارسیتی توسط تسلا به قیمت 2.6 میلیارد دلار را مورد تایید قرار داد

تسلا قرارداد 2.6 میلیارد دلاری خرید سولارسیتی را نهایی کرد

یکی از سخنگویان کمپانی تسلا روز دوشنبه تکمیل روند تصاحب سولارسیتی توسط تسلا به قیمت 2.6 میلیارد دلار را مورد تایید قرار داد. این قرارداد دو کمپانی تحت فرماندهی ایلان ماسک را با هم متحد می کند و به این میلیاردر امکان می دهد تحت یک نام تجاری واحد خودروهای الکتریکی و سقف های خورشیدی را به مشتریان خود عرضه کند.


این قرارداد که نخستین بار در ماه آگوست توسط ماسک اعلام شده بود، هفته گذشته با موافقت 85% سهامداران به تصویب رسید. در ماه آگوست، تسلا اعلام کرد که تلفیق این دو کمپانی به آنها اجازه می دهد فعالیت های ساخت باتری و انرژی خورشیدی خود را گسترش دهند. کمپانی که از تلفیق این دو حاصل می شود " تنها شرکت جهان است که از تلفیق دو روش انرژی پایدار " بوجود آمده است.


ماسک اظهار کرده است که این قرارداد کاملا ضروری است، چرا که به نظر او تمایلات مشتریان تسلا با نیازهای مشتریان سولارسیتی هم پوشانی دارد. اما این نقل و انتقال کسب و کار می تواند برای تسلا و برای ماسک بسیار خطرناک باشد. این قرارداد نوعی سرمایه گذاری طولانی مدت است که بازده فوری و کوتاه مدت ندارد.تسلا و سولارسیتی برای ادامه فعالیت خود تا زمانی که سوددهی این تغییر آغاز شود به مبالغ زیادی سرمایه برای ادامه کار نیاز دارند.


تلفیق این دو کمپانی بخشی از طرح اصلی ماسک است. در این طرح او قصد دارد خدمات تسلا را به ارایه سیستم تلفیقی تولید و ذخیره انرژی بسط دهد، و به بازار کامیون ها و اتوبوس های الکتریکی ورود پیدا کند. اولین محصولی که قرار است از این کمپانی تازه تلفیق شده خارج شود احتمالا سقف های خورشیدی است که تسلا ماه گذشته معرفی کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب