گفتگو با رتبه 2 کشوری کنکور تجربی 95 :محمدامین روانبخش

در مقاله‌ی زیر، محمدامین روانبخش رتبه‌ی 2 کشوری تجربی 95، تجربیاتش را با شما در میان گذاشته است...

گفتگو با رتبه 2 کشوری کنکور تجربی 95 :محمدامین روانبخش

در کنکور 1395، 8 رتبه‌ی برتر از روستا بودند که از آن به درخشش روستاییان در بنیاد قلم‌چی یاد شد.محمدامین روانبخش نیز یکی از این برترهاست که موفق به کسب رتبه‌ی 1 منطقه‌ی 2 و رتبه 2 کشوری  شد. با شنیدن و خواندن داستان چنین دانش آموزانی ، همه به ویژه دانش‌آموزان با شرایط مشابه، امیدوار می‌شوند و با تلاش خودشان زندگیشان را به سمت بهتر شدن سوق می‌دهند.


لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمائید چه رتبه‌ای را از کدام منطقه کسب کردید؟

محمدامین روانبخش هستم از روستای کاریزک ناگهانی شهرستان تربت حیدریه استان خراسان رضوی رتبه‌ی 1 منطقه‌ی 2 و رتبه‌ی 2 کشوری تجربی. من از سال سوم دبیرستان و بدون هیچ غیبتی در 48 آزمون کانون شرکت کردم.

درصدهای شما در کنکور چند بودند؟

ادبیات 100%، عربی 94%، دین و زندگی 85%، زبان 96%، زمین‌شناسی 44%، ریاضی 93%، زیست 87%، فیزیک 92%، شیمی 97%.

مهم‌ترین ویژگی شخصیت آموزشی خودتان را چه می‌دانید؟

 این‌که مستقل هستم و دوست دارم مشکلات آموزشی خودم را خودم حل کنم مثلا با آزمون و خطا کردن با روش‌هایی که به ذهن خودم می‌رسد و ته دلم راضی نبودم از مشاوری کمک بگیرم و دوست داشتم خودم حل کنم و در انتها با افتخار بگویم خودم این رتبه را کسب کردم.

برای مثال ترتیب دفترچه آزمون. اوایل ترتیب درس‌های اختصاصی را به هم ‌می‌زدم و اول شیمی بعد زیست را پاسخ می‌دادم ولی بعدا در دوران جمع‌بندی دوباره برگشتم به ترتیب عادی در عمومی‌ها هم ترتیب‌ها را عوض کردم و جواب داد و تا روز کنکور هم آن را حفظ کردم.

دبستان و راهنمایی و دبیرستان را در چه مدارسی درس خواندید؟ روستا یا شهر؟

دبستان را در مدرسه‌ی راشد در روستای کاریزک خواندم و از راهنمایی در مدرسه‌ی استعدادهای درخشان شهیدبهشتی تربت حیدریه قبول شدم و راهنمایی و دبیرستان را آن‌جا بودم.

فاصله‌ی منزل شما تا مدرسه چقدر بود و چطور رفت‌آمد می‌کردید؟

مدرسه‌ی ما شبانه‌روزی بود ولی از سال سوم خوابگاه برداشته شد. من بعضی مواقع سرویس داشتم، بعضی مواقع هم پدرم من را می‌برد بعد مجددا به دنبالم می‌آمد و من را به منزل می‌رساند. از مدرسه تا منزل ما حدودا 20 کیلومتر فاصله بود.

فکر می‌کنید پدر و مادرتان چه نقشی و تاثیری در موفقیت شما داشته‌اند؟

استقلالی که به آن اشاره کردم نتیجه‌ی تربیت پدر و مادرم است. آن‌ها شاید از لحاظ آموزشی نتوانستند زیاد کمک کنند و توقعی هم نداشتم ولی از لحاظ دیگر از لحاظ معنوی و مادی کمک کردند. فراهم کردن محیط خانه، ایجاد محیط آرام برای مطالعه، حمایت کردن از من و این‌که امید و روحیه می‌دادند. وقتی رتبه‌ام خوبی نمی‌شد می‌گفتند خوب است و فقط یک آزمون را بد داده‌ای و من را تشویق به ادامه دادن می‌کردند.

چه طور شد تصمیم گرفتید در آزمون‌های کانون ثبت‌نام کنید؟

سال سوم که می‌خواستم به طور

فایل های ضمیمه

گفتگو با رتبه 2 کشوری کنکور تجربی 95 :محمدامین روانبخش