چگونه یک دانش‌آموز کوشا باشم؟

قبل از این‌که معلم درسی را بدهد پیش‌مطالعه داشته باشید و یک بار حداقل به طور سریع درس را بخوانید تا متوجه شوید موضوع درس جدید درباره‌ی چیست.

چگونه یک دانش‌آموز کوشا باشم؟

شما هم می‌توانید یک دانش‌آموز کوشا باشید. کار سختی نیست؛ فقط کافی است در درس خواندن قوانینی اعمال کنید و آن‌ها را اجرا کنید. از جمله‌ی این قوانین این است که:

قبل از این‌که معلم درسی را بدهد پیش‌مطالعه داشته باشید و یک بار حداقل به طور سریع درس را بخوانید تا متوجه شوید موضوع درس جدید درباره‌ی چیست.

در کلاس درس یادداشت‌برداری کنید. توجه کنید در همه‌ی گفته‌های معلم هنگام تدریس ممکن است نکته‌ای نهفته باشد.

در کلاس درس با دقت به درس‌ها گوش کنید و در بحث‌های درسی شرکت کنید. به سؤالاتی که می‌دانید پاسخ دهید و هر گاه مطلبی را متوجه نشدید در همان جلسه از معلم بپرسید.

یادداشت‌برداری‌های خود را مرور کنید و با مطالب کتاب مقایسه کنید تا جزوه‌های‌تان تکمیل شود.

بعد از یادگیری درس تمرین‌های مربوط به آن مبحث را حل کنید و پاسخ دهید.

در طول هفته درس‌ها را بخوانید و در پایان هفته مباحث مربوط در طول هفته را مرور کنید.

سعی کنید مطالبی را که آموخته‌اید برای کسی بازگو کنید (آن شخص می‌تواند خود شما باشد).

از خود آزمون بگیرید و میزان یادگیری خود را از مطالب بسنجید تا مطالبی را که نیاز به خواندن دوباره دارد مجدداً با دقت بیش‌تر مطالعه کنید.

هر جمعه نظارتی بر برنامه‌ی خود در هفته‌ای که گذشت داشته باشید و تکالیف هفته‌ی پیش رو را بررسی کنید و لیست کارهایی را که باید انجام دهید تنظیم کنید. این کار می‌تواند به کمک دفتر برنامه‌ریزی انجام شود.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب