زمانتان را حساب‌شده خرج کنید

تقریباً در تمام مشاوره‌ها تأکید می‌شود که درس هر روز را همان روز بخوانید تا قسمت بیش‌تری از درس در ذهنتان بماند و برای مرور مطلب زمان کم‌تری را اختصاص دهید.

زمانتان را حساب‌شده خرج کنید

تقریباً در تمام مشاوره‌ها تأکید می‌شود که درس هر روز را همان روز بخوانید تا قسمت بیش‌تری از درس در ذهنتان بماند و برای مرور مطلب زمان کم‌تری را اختصاص دهید. زمان کم‌تر برای مطالعه به معنی اوقات مرده بیش‌تر نیست. باید از این انرژی و زمان باقی‌مانده برای تمرین بیش‌تر استفاده کنید.

سعی کنید برنامه‌ی مشخصی داشته باشید و با توجه به اهمیت هر درس تعداد روزهای مشخصی برای تمرین آن در نظر بگیرید. برای مثال 4 روز در هفته تست ریاضی. نکته‌ی قابل توجه این است برای تعیین میزان اهمیت هر درس تنها به ضریب یا درجه‌ی سختی و آسانی آن اکتفا نکنید. میزان تسلط شما می‌تواند نسبت به دو معیار قبلی در اولویت باشد.

اگر برای یک هفته‌ هدف‌گذاری کرده باشید می‌توانید تعداد تست‌ها و مباحثی را که تا آخر هفته باید مطالعه شوند به صورت تقریبی در نظر بگیرید و با یک تقسیم ساده سهم هر روز را مشخص کنید. هر روز بعد از حل تمرین‌ها آن‌ها را ارزیابی کنید و در روز دوم اول نکات تمرین‌های قبل را مرور کنید و بعد به سراغ تمرین‌های جدید بروید.

با این روش زمان بیش‌تری برای مطالعه به دست می‌آورید و زمانتان را حساب‌شده خرج می‌کنید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب