تحلیل آزمون‌ها مهم‌تر از خود آزمون‌هاست

تقریباً به نیمه‌ی نیم‌سال اول رسیدیم و فصل امتحانات و آزمون‌های مستمر و میانی از راه رسیده است.

تحلیل آزمون‌ها مهم‌تر از خود آزمون‌هاست

تقریباً به نیمه‌ی نیم‌سال اول رسیدیم و فصل امتحانات و آزمون‌های مستمر و میانی از راه رسیده است.  شما عزیزان دانش‌آموز باید با حواس جمع و تمرکز کافی در این آزمون‌ها شرکت کنید. 

 در هر درس و برای هر آزمون سه مرحله وجود دارد. مرحله‌ی اول، قبل از آزمون، مرحله‌ی دوم هنگام آزمون و مرحله‌ی سوم بعد از آزمون است. باید نگاه و قصد شما در هر یک از این سه مرحله، یادگیری باشد. در مرحله‌ی قبل از آزمون باید خودتان را با توجه به منابع آموزشی مانند کتاب درسی، مطالب مهمی که در کلاس یادداشت کرده‌اید و کتاب‌های کمک‌آموزشی استاندارد و مناسب و با توجه به محدوده‌ی آزمون یا امتحان، آماده کنید. در مرحله‌ی دوم باید با دقت و تمرکز و البته مدیریت زمان در جلسه‌ی آزمون حضور پیدا کنید. صورت سؤال‌ها و مسائل را خوب و با دقت مطالعه کنید و با توجه به مفاهیمی که یاد گرفته‌اید به آن‌ها پاسخ دهید. در مرحله‌ی سوم سؤال‌های آزمون را تحلیل کنید. تحلیل آزمون‌ها مهم‌تر از خود آزمون‌هاست؛ این مهم است که بدانید چرا سؤالی را پاسخ نداده یا غلط پاسخ داده‌اید. حتی پیدا کردن راه‌حل دیگر برای پاسخ به سؤال درست، بسیار مهم است. آزمون‌ها و امتحانات، ابزارهایی در خدمت یادگیری هستند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب