جزئیات پذیرش مرحله تکمیل ظرفیت کنکور 95 اعلام شد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از پذیرش بیش از 13 هزار نفر در مرحله تکمیل ظرفیت مجدد آزمون سراسری خبر داد و گفت: داوطلبان تا چهارشنبه 26 آبان‌ماه .....

جزئیات پذیرش مرحله تکمیل ظرفیت کنکور 95 اعلام شد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از پذیرش بیش از 13 هزار نفر در مرحله تکمیل ظرفیت مجدد آزمون سراسری خبر داد و گفت: داوطلبان تا چهارشنبه 26 آبان‌ماه جاری فرصت دارند برای ثبت‌نام در مرحله تکمیل ظرفیت مجدد آزمون سراسری اقدام کنند.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره اعلام ظرفیت پذیرش رشته‌های تحصیلی جدید و تکمیل ظرفیت برخی از رشته‌های دوره روزانه و نوبت دوم (شبانه) دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در آزمون سراسری 95 از دیروز یکشنبه 23 آبان بر روی سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفت.

وی در ادامه تصریح کرد: کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون با نمره مساوی یا بیشتر از یک (با توجه به کارنامه و نتایج علمی اولیه) براساس ضوابط و شرایط مندرج در اطلاعیه مذکور دفترچه‌های انتخابی شماره یک و دو همچنین سایر اطلاعیه‌های منتشر شده ضرورت داشته از دیروز یکشنبه 23 آبان‌ تا چهارشنبه 26 آبان به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و با مطالعه دقیق اطلاعیه منتشر مذکور و اطلاع از کدرشته‌محل‌های مربوط نسبت به ثبت‌نام و انتخاب حداکثر 50 کدرشته‌محل اقدام و کدرشته‌محل‌های انتخابی را به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی ثبت کنند.

دکتر توکلی گفت: در آن دسته از رشته‌های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفاً براساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد متقاضیان اعم از اینکه در آزمون سراسری ثبت‌نام کرده و در جلسه حاضر بوده و یا اینکه حتی در آزمون سراسری 95 ثبت‌نام ننموده باشند می‌توانند متقاضی شوند.

وی تاکید کرد: بدیهی است از آن دسته از داوطلبانی که در آزمون 95 ثبت‌نام نکرده‌اند باید برای ثبت‌نام پس از واریز 18 هزار تومان بابت هزینه ثبت‌نام نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه ثبت‌نام و انتخاب رشته اینترنتی اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان ادامه داد: برای پذیرش دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت و ظرفیت‌های جدید دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در آزمون سراسری 95 جمعاً 13 هزار و 672 نفر پذیرش می‌شوند که از این تعداد 6 هزار و 415 نفر برای دوره روزانه، 3 هزار و 352 نفر برای نوبت دوم (شبانه)، 207 نفر برای دوره نیمه‌حضوری، 2 هزار و 830 نفر برای دانشگاه فرهنگیان و تربیت شهید رجایی، 111 نفر برای پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مابقی برای دوره‌های مجازی دانشگاه‌های دولتی پذیرش می‌شوند.

منبع :