چمدانتان را ردیابی کنید

به تازگی برخی چمدان‌ها مجهز به ردیاب‌های موقعیت شده‌اند که از طریق آن و نرم‌افزاری که در خطوط هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، افراد می‌توانند چمدان خود را ردیابی کنند.

چمدانتان را ردیابی کنید

به تازگی برخی چمدان‌ها مجهز به ردیاب‌های موقعیت شده‌اند که از طریق آن و نرم‌افزاری که در خطوط هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، افراد می‌توانند چمدان خود را ردیابی کنند.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از گیزمگ، برخی چمدان‌ها از قبیل Olive، Floatyi، TraxPack مجهز به ردیاب‌های موقعیت شده‌اند. خطوط هوایی آمریکایی Delta نیز به کمک نرم‌افزاری توانسته است این امکان را برای مسافران فراهم کند که هر مسافر بتواند با استفاده از این نرم‌افزار، چمدان خود را داخل هواپیما ردیابی کند.

نرم‌افزار Fly Delta چند سالی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد و امکاناتی را از قبیل رزرو بلیت و افزودن به ظرفیت آن، کنترل پروازها، پیگیری برنامه‌‌های سفر و بررسی مسافت سفر هوایی به مسافران می‌داد.

در جدیدترین آپدیت این نرم‌افزار، علاوه بر قابلیت‌های قبلی، ویژگی خاص دیگری نیز به آن افزوده شده است که به مسافران امکان می‌دهد چمدان خود را ردیابی و در انبار هواپیما آن را پیدا کنند.

این اولین باری است که چنین امکانی به مسافران پروازهای هوایی داده می‌شود و در آن از فناوری اسکن با فرکانس رادیویی استفاده می‌شود. این فناوری جایگزین اسکن دستی بارکدها شده است که چمدان‌ها را هنگام عبور از نقاله حمل بار اسکن می‌کرد. دانشمندان معتقدند که فناوری اسکن با فرکانس رادیویی با دقت 99/9 درصد کار کنترل را انجام می‌دهد.

چمدانتان را ردیابی کنید

این فناوری در قالب نرم‌افزار Fly Delta به مسافران اجازه می‌دهد که آخرین محل کنترل چمدان خود را روی نرم‌افزار مشاهده کنند. کاربران همچنین می‌توانند نمایی از نقشه را در نرم‌افزار مشاهده کنند که در آن محل دقیق قرار گرفتن چمدان آنها را نشان می‌دهد.

کاربر با فشردن آن نقطه مورد نظر، اطلاعات بیش‌تری درباره اسکن در اختیار او قرار می‌دهد. با عبور چمدان از هر مرحله کنترل، کاربر می‌تواند برنامه را آپدیت کند تا اطلاعات به‌روزتری را دریافت کند.

در این نرم‌افزار، قابلیت جدیدی به نام Today طراحی شده است که به طور خودکار اطلاعاتی را از قبیل نشان دادن صندلی مسافر، در ورودی و اطلاعات پرواز را برای کاربر آپدیت می‌کند. نرم‌افزار Fly Delta 4.0 در حال حاضر برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS قابل دانلود است.

چمدانتان را ردیابی کنید
مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24