نسل جدید تراشه‌ها می‌بینند، فکر و عمل می‌کنند

شرکت تراشه سازی اینتل به دنبال ساخت تراشه‌های جدیدی است که قابلیت‌های بسیار بیشتری از پردازش صرف داده‌ها دارند.

نسل جدید تراشه‌ها می‌بینند، فکر و عمل می‌کنند

به نقل از کامپیوترورلد، نسل اول این تراشه ها Atom E۳۹۰۰ هستند که علاوه بر قابلیت کنترل و نظارت محیط اطراف، زمان بندی عملکردی بهتری دارند.

از این تراشه ها می توان در دستگاه های کنترل و نظارت، ساخت و تولید و ... استفاده کرد. اینتل هم اکنون در تلاش برای طراحی و تولید نمونه پیشرفته تر این تراشه به نام A۳۹۰۰ است.

با نصب تراشه جدید در ماشین های گوناگون دقت و درک آنها از وظایف محوله بالاتر می رود. به عنوان نمونه این تراشه ها به ساخت محصولاتی کمک می کند که قادر به درک عدم مونتاژ مناسب یک کالا در خط تولید و ارائه هشدار به انسان ها برای کنار گذاشتن بخش های معیوب هستند.

نصب این تراشه ها در دوربین های نصب شده در یک خودرو به کنترل رفتار راننده و هشدار به وی در شرایط خطرناک منجر می شود. همچنین اگر راننده متوجه حضور عابر پیاده در برابر خودرو نشود با استفاده از چنین تراشه هایی می توان هشدار لازم را به دیگر بخش های خودرو منتقل و آن را متوقف کرد.

توان پردازش و محاسبه E۳۹۰۰ تا ۱.۷ برابر بیشتر از نمونه های قبلی است. E۳۹۰۰ حافظه ای سریع تر و پهنای باند بیشتری دارد و از نظر گرافیکی هم قدرتمندتر است. عملکرد گرافیکی این تراشه ۲.۹ برابر بیشتر از نسل قبلی است و می تواند تصاویر فوق دقیق را تا سه برابر سریع تر پردازش کرده و به نمایش درآورد.

به عنوان مثال، E۳۹۰۰ قادر به دریافت ویدئوهایی با دقت ۱۰۸۰p از ۱۵ دوربین و نمایش همزمان آنها با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه از طریق یک نمایشگر بزرگ است. این قدرت پردازش تا به حال بی سابقه بوده است. اینتل می گوید در مورد زمان عرضه و قیمت نهایی این پردازنده ها در آینده اطلاع رسانی می کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب