چگونه پهپادها دنیا را در 5 سال آینده متحول خواهند کرد

صنعت جهانی و رو به رشد پهپادها در مسیر رشد خود و سرمایه گذاری در این بازار جدید سخت افزاری معطل صدور سیاست‌ها و قوانین دولت‌ها نشده و راه خود را با سرعتی زایدالوصف به پیش برده است.

چگونه پهپادها دنیا را در 5 سال آینده متحول خواهند کرد

صنعت جهانی و رو به رشد پهپادها در مسیر رشد خود و سرمایه گذاری در این بازار جدید سخت افزاری معطل صدور سیاست ها و قوانین دولت ها نشده و راه خود را با سرعتی زایدالوصف به پیش برده است.

در حال حاضر اکوسیستم در حال رشدی از تامین کنندگان نرم افزار و سخت افزار پهپادی برای پاسخگویی به نیاز فهرستی گسترده از مشتریان در عرصه های کشاورزی، مدیریت زمین، انرژی و ساخت و ساز وجود دارد. بسیاری از تامین کنندگان و فعالان این حوزه را کمپانی ها و استارتاپ های کوچک و خصوصی تشکیل می دهند، گرچه کمپانی های بزرگ با تمرکز در امور دفاعی و همچنین مجتمع های صنعتی نیز سرمایه گذاری در فناوری پهپادها را آغاز کرده اند.

جریان به سمت حضور بسیار پررنگ این صنعت رو به رشد از پهپادهای تجاری یا وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین در سطوح مختلف پیش می رود. در این گزارش با نیم نگاهی به پیشرفت ها و محدودیت ها، به فرصت هایی که در فناوری پهپادهای تجاری در دسترس است پرداخته شده و تاکید بر کاربرد پهپادها و کاربران نهایی آنها گذاشته شده و فهرستی اختصاصی از چندین کمپانی مطرح که در این حوزه در حال فعالیت هستند ارایه شده است. در نهایت، این گزارش به قوانین موجود در آمریکا در خصوص پهپادهای تجاری می پردازد که اخیرا با صدور پیش نویس قوانین سازمان هوانوردی فدرال در خصوص پرواز پهپادهای تجاری تغییراتی کرده است. شاید کمتر کسی اطلاع داشته باشد که در حال حاضر چندین کمپانی مجوز پرواز پهپادهای کوچک را تحت برنامه "معافیت" آمریکا کسب کرده اند.

در خصوص موارد قابل توجه ذکر شده در این گزارش می توان به نکات زیر اشاره کرد:

  •  درآمد حاصل از فروش پهپادها در سال 2021 به بیش از 12 میلیارد دلار خواهد رسید که نسبت به درآمد حدود 8 میلیارد دلاری سال گذشته این حوزه پیشرفت قابل توجهی است.

  • در پنج سال آینده میزان فروش پهپادهای مصرفی به بیش از چهار برابر افزایش خواهد یافت که به دلیل قیمت های رقابتی و فناوری های جدید است که استفاده از پهپادها را برای افراد مبتدی در این حوه آسان خواهد کرد.

  • رشد عرضه و درآمد در بخش سازمانی به دلیل تغییراتی که در قوانین پرواز پهپادها در آمریکا و اتحادیه اروپا اعمال خواهد شد بسیار قابل توجه تر از بخش مصرفی خواهد بود.

  • فناوری هایی مانند حصار کشی های جغرافیایی(Geo-Fencing) و پرهیز از برخوردT پهپادها را ایمن تر کرده و قوانین با افزایش تعداد پهپادهای در حال پرواز در آسمان راحت تر کنار می آیند.

  • در حال حاضر، مقررات سازمان هوانوردی فدرال پهپادهای تجاری را به تعداد اندکی از صنایع و کاربردهایی مانند مطالعات هوایی در بخش های کشاورزی، معدن و نفت و گاز محدود کرده است.

  • در دوره پنج ساله مورد نظر این گزارش بخش نظامی بیشترین سرمایه گذاری را در حوزه پهپادها خواهد داشت که قطعا به دلیل هزینه بالای طراحی و تولید پهپادهای نظامی و همچنین افزایش تمایل کشورها به سرمایه گذاری در این صنعت مربوط می شود.

نموداری را مشاهده می کنید که میزان سرمایه گذاری جهانی در حوزه سخت افزاری پهپادها را در سال های اخیر و تخمین میزان سرمایه گذاری در سال آتی را نشان می دهد.

چگونه پهپادها دنیا را در 5 سال آینده متحول خواهند کرد


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب