AMD پردازنده‌های خود را در رقابت با انویدیا ارزان کرد

AMD امیدوار است از این طریق بتواند با پردازنده‌های گرافیکی تازه ان‌ویدیا رقابت کند.

AMD امیدوار است از این طریق بتواند با پردازنده‌های گرافیکی تازه ان‌ویدیا رقابت کند.

شرکت ای.ام.دی قیمت پردازنده‌های رادئون آر.ایکس ۴۶۰ و ۴۷۰ خود را قبل از رونمایی از پردازنده جدید ان ویدیا موسوم به جیفورس جی.تی.ایکس ۱۰۵۰ ارزان کرد تا سهم خود از بازار را حفظ کند.کارت‌های گرافیکی GeForce GTX 1050 و GTX 1050 Ti به زودی روانه بازار خواهند شد و ای.ام.دی برای رقابت با ان‌ویدیا قیمت دو سوم از پردازنده‌های سری Radeon RX 400 را کاهش داده است.

ای.ام.دی از امروز Radeon RX 460 را به قیمت حداقل ۱۰۰ دلار و Radeon RX 470 را به قیمت حداقل ۱۷۰ دلار عرضه می‌کند و امیدوار است از این طریق بتواند با پردازنده‌های گرافیکی تازه ان‌ویدیا رقابت کند.البته هنوز برخی مدل‌های پردازنده‌های رادئون با قیمت‌های بیشتری عرضه می‌شوند که این امر ناشی از توان پردازش بیشتر آنهاست. همچنین این احتمال وجود دارد که Radeon RX 480 هم در نهایت به قیمت ۲۰۰ دلار روانه بازار شود.

کاهش قیمت محصولات توسط ای.ام.دی در شرایطی رخ می.دهد که ان‌ویدیا هم تلاش‌های خود برای عرضه پردازنده‌های ارزان تر از ۲۰۰ دلار را تشدید کرده است. GeForce GTX 1050 و GTX 1050 Ti به ترتیب ۱۱۰ و ۱۴۰ دلار قیمت‌گذاری شده‌اند که نزدیک به قیمت اولیه Radeon RX 460 است.

منبع :

الکتریسیته ساکن از فیزیک و آزمایشگاه 3 یازدهم تجربی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( سوم تجربی)
دبیر : سیاوش فارسی