Passengerبدون نیاز به کنترلر پهپاد کارمای گوپرو را کنترل میکند

اپلیکیشن جدید GoPro به فردی به جز خلبان امکان می‌دهد که آنچه دوربین GoPro تعبیه شده روی پهپاد می‌بینید را ببیند و این دوربین را کنترل کند.

Passengerبدون نیاز به کنترلر پهپاد کارمای گوپرو را کنترل میکند

بازار رقابت در دنیای پهپادها این روزها بسیار داغ شده و شرکت‌ها باید برای غلبه بر رقبای خود، لحظه به لحظه در فکر ارایه قابلیت‌ها و فناوری‌های جدید باشند. در همین راستا، شرکت GoPro که یکی از شرکت‌های معتبر تولیدکننده دوربین‌های اکشن است، مدتی قبل به منظور رقابت با قابلیت‌های حیرت انگیز پهپاد تاشوی DJI Mavic Pro از اپلیکیشنی به نام Passenger رونمایی کرد و این اپلیکیشن اکنون در پلی استور گوگل قابل دانلود است.

اپلیکیشن جدید GoPro به فردی به جز خلبان امکان می‌دهد که آنچه دوربین GoPro تعبیه شده روی پهپاد می‌بینید را ببیند و این دوربین را کنترل کند.این اپلیکیشن درست همزمان با آغاز فروش Karma عرضه شده است، کارما اولین پهپاد شرکت گوپرو است که حدود یک ماه پیش رونمایی شد، پهپادی که کاربر می‌تواند به راحتی آن را تا کرده و درون کوله پشتی خود قرارش دهد. قیمت این پهپاد 799 دلار است. به این ترتیب اکنون آن دسته از کاربرانی که کارما را خریداری کرده باشند می‌توانند از قابلیت‌های جدید Passenger استفاده کنند.

 این اپلیکیشن علاوه بر اینکه امکان مشادهده زنده آنچه دوربین GoPro پهپاد در حال دیدن است را برای کاربر فراهم می‌کند، کاربران می‌توانند بخش‌های مختلف دوربین برای مثال کج شدن، حالت‌ها، رزولوشن، تعداد فریم در ثانیه و میدان دید را کنترل کنند.برای استفاده از اپلیکیشن Passenger خلبان پهپاد کارما ابتدا باید قابلیت Passenger App را از کنترلر خود روشن کند، پس از فعال شدن این قابلیت کاربر باید به یک شبکه 5 گیگاهرتزی که پسورد دارد، متصل شود. کاربران باید برای نصب این اپلیکیشن از دستگاه‌های اندرویدی دارای نسخه‌های 4.2 اندروید Jellybean یا بالاتر که از وای فای 5 گیگاهرتز پشتیبانی می‌کنند، استفاده کنند (اغلب گوشی‌های پرچمدار امروزی این مشخصات را دارا هستند). علاوه بر این کاربر باید فاصله کمی با کنترلر پهپاد داشته باشد زیرا در حال استفاده از یک شبکه وای فای است.

منبع :