مایکروسافت:Xbox One Scorpio تنها کنسولِ دارای 4K و VR واقعی

اگر فکر می‌کنید نبرد میان کنسول‌ها و کمپانی هایشان فروکش کرده، سخت در اشتباه هستید. اقدام اخیر مایکروسافت بلافاصله بعد از عرضه Playstation VR این امر را ثابت می‌کند.

مایکروسافت:Xbox One Scorpio تنها کنسولِ دارای 4K و VR واقعی

اگر فکر می کنید نبرد میان کنسول ها و کمپانی هایشان فروکش کرده، سخت در اشتباه هستید. اقدام اخیر مایکروسافت بلافاصله بعد از عرضه Playstation VR این امر را ثابت می کند.

 دو رقیب قدرتمند کنسول های خانگی در حال حاضر، PS4 و Xbox One هستند که می توان گفت هر دو تقریبا در یک سطح قرار دارند. بسیاری از بازی هایی که برای هر دو کنسول عرضه می شوند تقریبا یکسان اجرا می شوند و حتی در قیمت نیز، این دو نزدیک به هم فروخته می شوند. از جهات مختلفی می توان آخرین نبرد جدی میان کنسول ها را رقابت میان سوپر نینتندو و سگا دانست. البته این رقابت به زمانی باز می گردد که کمپانی ها رسما در تبلیغاتشان، کنسول رقیب را به زمین می کوبیدند تا محصول خودشان به فروش برسد.

 این تاکتیک ها در همان زمان دفن شدند و ما وارد رقابتی مدرن میان کمپانی ها شده ایم. می توان گفت عرضه Playstation VR توسط کمپانی محبوب سونی، سرآغاز رقابتی دیگری شده است، چون PS4 تبدیل به اولین کنسول خانگی شده که هدست واقعیت مجازی را به همراه دارد. کمی بعد نیز کنسول ارتقا یافته PS4 Pro عرضه می شود و این تجربه را بسیار زیبا تر و دقیق تر می نماید.

 اما به نظر می رسد این کار، مایکروسافت را آنچنان تحت تاثیر قرار نداده است. اسکرین شاتی که در ادامه تماشا می نمایید، در صفحه آپدیت ایکس باکس وان نمایش داده می شود و مربوط به پروژه Scorpio است. این پروژه رقیب جدی PS4 Pro به شمار می رود.

 این مشخصات را مدت هاست که مخاطبین می دانند. اما با دقت به جمله ی"اولین کنسول با قابلیت بازی کردن 4K واقعی و VR با دقت و ظرافت بالا" می توان آن را عکس العملی نسبت به عرضه PS VR و PS4 Pro تلقی کرد. لازم به ذکر است که کنسول PS4 Pro از قابلیت پخش 4K برای همه بازی ها پشتیبانی نمی کند و همچنین، قدرت هدست PS VR نسبت به همتایانش یعنی Rift و Vive پایین تر است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب