رونمایی کوالکوم از دو چیپست خاص اینترنت اشیا

شاید بسیاری از افراد کوالکوم را به عنوان یک کمپانی تولیدکننده تراشه‌های به کار رفته در اسمارت فون‌ها بشناسند، اما در چند سال گذشته این کمپانی فعالیت قابل توجهی نیز در تولید تراشه‌های غیرموبایلی داشته

رونمایی کوالکوم از دو چیپست خاص اینترنت اشیا

شاید بسیاری از افراد کوالکوم را به عنوان یک کمپانی تولیدکننده تراشه های به کار رفته در اسمارت فون ها بشناسند، اما در چند سال گذشته این کمپانی فعالیت قابل توجهی نیز در تولید تراشه های غیرموبایلی داشته است. بعنوان مثال، اوایل سال جاری میلادی کوالکوم تراشه هایی خاص گجت های پوشیدنی موسوم به Snapdragon wear 1100 و Snapdragon Wear 2100 را عرضه کرد. اما به نظر می رسد کوالکوم برای ورود به سایر حوزه ها نیز خیز برداشته است.

این کمپانی اخیرا از دو تراشه جدید رونمایی کرده که برای استفاده در دستگاه های اینترنت اشیا طراحی شده اند. این دو تراشه Qualcomm 410E و 600E نام دارند. تراشه 410E از سرعت کلاک 1.2 گیگاهرتز و تراشه گرافیکی آدرنو 306 برخوردار است، و 600E سرعت پردازشی معادل 1.5 گیگاهرتز دارد و آدرنو 320 آن را همراهی می کند.تراشه 410E همچنین از قابلیت اتصال بلوتوث 4.1 و 802.11b/g/n و GPS پشتیبانی می کند. در حالیکه 600E از بلوتوث4 و رادیو802.11a تا ac و GPS پشتیبانی خواهد کرد. علاوه بر رونمایی از این دو تراشه، کوالکوم با Arrow Electronics وارد همکاری شده که بدین ترتیب می تواند تراشه های خود را در تعداد کمتر تولید کند که می تواند برای ارایه خدمات به کمپانی های کوچکتر بسیار کارآمد باشد.

هنوز مشخص نیست نخستین دستگاه هایی که از این دو تراشه بهره خواهند برد کدام دستگاه ها هستند ولی با توجه به رشد سریع دستگاه های اینترنت اشیا، به زودی این دو محصول کوالکوم را در عمل خواهیم دید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
سنت های خدا از دین و زندگی چهارم دبیرستان
چهارم ریاضی     دبیر : محمد رضایی بقا