سه چرخه تویوتا مشکل ترافیک را حل می‌کند

یکی از جلوه‌های هیجان‌انگیز در صنعت خودروسازی؛ آینده موبیلیتی است و بسیاری از سازندگان در تلاش هستند تا ویژگی‌های بیشتری را به نمایش بگذارند و قابلیت‌های تازه‌ای را اکتشاف کنند.

سه چرخه تویوتا مشکل ترافیک را حل می‌کند

یکی از جلوه‌های هیجان‌انگیز در صنعت خودروسازی؛ آینده موبیلیتی است و بسیاری از سازندگان در تلاش هستند تا ویژگی‌های بیشتری را به نمایش بگذارند و قابلیت‌های تازه‌ای را اکتشاف کنند. از همین‌ رو؛ بسیاری از آن‌ها روش‌های خلاقانه و در برخی مواقع عجیب را برای روبرو شدن با این چالش انتخاب کرده‌اند.

اوایل سال جاری میلادی بود که شرکت تویوتا یک مدل مفهومی به‌نام i-Road را معرفی کرد. در حقیقت این مدل مفهومی یکی از راه‌کارهای شرکت خودروسازی تویوتا برای حل مشکل حمل‌ونقل شهری است. اگر منصفانه قضاوت کنیم؛ خیلی از طرح‌های مفهومی که در طی ماه‌های اخیر معرفی شده‌اند یا چندان جذاب نبوده‌اند که باعث جذب افراد به رانندگی با این وسایل شوند یا این‌که اصلا ایده آن برای پیاده‌سازی غیرعملی بوده است.

خیلی از ماها دوست داریم تا اتومبیل‌هایی را برانیم که با دیدگاه‌ها و عقایدمان سنخیت داشته باشند. شاید شنیدن صدای موتور خودرو؛ عوض کردن دنده و بازخودروی که از سمت فرمان اتومبیل به راننده منتقل می‌شود لذت‌هایی باشد که همه ما به‌نوعی با آن‌ها درگیر هستیم و این‌که روزی اتومبیلی برانیم که در آن خبری از این عادت‌ها نباشد غیرقابل قبول به‌نظر برسد.

اتومبیل‌های واقعی به‌نوعی طراحی و ساخته می‌شوند که به بالاترین حد تکامل رسیده باشند. شاید ویژگی سرعت در اغلب موارد تنها یک جنبه جذاب و جالب برای تعریف ما از خودروی عالی باشد؛ اما لزوما تنها لازمه یک اتومبیل نیست. شاید خودرویی که تولید می‌شود به‌قدری جنبه‌های هیجان‌انگیز داشته باشد که میزان شتاب آن در طی کردن مسافت صفر تا صد کیلومتر مهم به‌نظر نرسد.

خودروی جدید تویوتا یکی از آن اتومبیل‌هایی است که می‌تواند راننده خود را از هر نظر راضی نگه دارد. چندی پیش تالار Javits Center در شهر نیویورک آمریکا میزبان i-Road بود؛ اتومبیلی که با هدف حل مشکلات حمل‌ونقل شهری از سوی تویوتا معرفی شده است.

در نگاه اول؛ اتومبیل مفهومی سه چرخ تویوتا هرچیزی می‌تواند باشد جز کسل کننده. شاید به‌سختی بتوان آن را یک اتومبیل نامید؛ اما قطعا از نظر فنی و کارایی با اسکوتر الکتریکی تفاوت‌های زیادی دارد. در حقیقت تویوتا این خودرو را با ترکیب قابلیت‌های کوچک اسکوتر با توانایی‌ها و ثبات رانندگی اتومبیل شهری کوچک در شرایط آب‌وهوای بارانی ساخته است.

سه چرخه تویوتا مشکل ترافیک را حل می‌کند

سه چرخه تویوتا مشکل ترافیک را حل می‌کند


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب