چگونه باتری پر یا خالی را تشخیص دهیم؟

باتری‌های خالی پس از برخورد با زمین مثل توپ دوباره به هوا بلند می‌شوند.

چگونه باتری پر یا خالی را تشخیص دهیم؟

زمانی که باتری یک وسیله مانند ساعت روی دیوار تمام می‌شود و به سراغ کشو باتری‌ها می‌رویم معمولا چندین باتری قدیمی جدید می‌بینیم که مشخص نیست کدام قابل استفاده است و کدام یکی عمرش تمام شده. برای تشخیص باتری‌های تازه و قدیمی راه حل‌های ساده‌ای وجود دارد که در ادامه آنها را توضیح می‌دهیم.دقیق‌ترین راه برای اطلاع پیدا کردن از این موضوع استفاده از دستگاه تست باتری است که به شما می‌گوید باتری دقیقا چقدر توان دارد، اما دسترسی به این دستگاه معمولا برای همه ممکن نیست و ما به دنبال راه‌های ساده‌تر هستیم.

یکی از راه‌هایی که معمولا استفاده می‌شود امتحان کردن باتری با زبان است. اگر انتهای باتری را به زبان بزنید و یک شوک کوچک به شما بدهد، نشان دهنده این است که باتری کماکان سالم است. البته مشکلی که این روش دارد این است که با همه باتری‌ها کار نمی‌کند.روشی که تقریبا با همه باتری‌ها کار می‌کند و با دقت خوبی میزان سلامت باتری را اندازه‌گیری می‌کند انداختن باتری است! باتری که سالم باشد را اگر به زمین بیاندازید از جا نمیپرد و پس از زمین خوردن بلند نمی‌شود. اما باتری‌های خالی پس از برخورد با زمین مثل توپ دوباره به هوا بلند می‌شوند. این روش برای باتری‌های AAA، AA، C، D و همه باتری‌های 9 ولت جواب می‌دهد.

چرا باتری خالی پس از برخورد با زمین، بلند می‌شود؟

درون باتری‌های نو ماده‌ای به نام زینک متال وجود دارد که این همان ماده سنگینی است که در باتری‌های سالم اجازه نمی‌دهد پس از برخورد با زمین بلند شوند. زمانی که باتری الکتریسیته تولید می‌کند و به اصطلاح خالی می‌شود این زینک متال تبدیل به زینک اکسید می‌شود و همین امر باعث می‌شود تا درون باتری مانند فنر عمل کند و پس از برخورد با زمین دوباره به هوا بلند شود. 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب