اندرویدپِی با بوت‌لودر دستکاری شده کار نمی‌کند

آن دسته از کاربران گوشی‌های اندرویدی که عادت دارند زیاد تنظیمات دستگاه خود را تغییر دهند، احتمالا با باز کردن قفل بوت‌لودر گوشی‌های اندرویدی(UnlockedBootloader) نیز آشنا هستند.

اندرویدپِی با بوت‌لودر دستکاری شده کار نمی‌کند

آن دسته از کاربران گوشی‌های اندرویدی که عادت دارند زیاد تنظیمات دستگاه خود را تغییر دهند، احتمالا با باز کردن قفل بوت‌لودر گوشی‌های اندرویدی(UnlockedBootloader) نیز آشنا هستند. بازکردن قفل بوت لودر در حقیقت برای دسترسی به تنظیمات داخلی‌تر و یا دانلود برخی برنامه‌ها کاربرد دارد که البته اگر نحوه درست انجام دادن این کار را بلد نباشید ممکن است با مشکلات امنیتی مواجه شوید.

به همین دلیل گوگل در اقدامی تازه، تغییراتی به روی Android 7.1 beta اعمال کرده است که باعث می شود برنامه پرداخت Android Pay دیگر به روی گوشی هایی که قفل بوت لودر آنها  باز شده است، عمل نکند.

احتمالا دلیل اقدام گوگل، بیش از پیش امن کردن فضای Android Pay است اما در دستگاه هایی  که قفل بوت‌لودر آنها باز شده است و کاربران عادی با این کار به یک ابر کاربر(Super User) با دسترسی های ویژه به تنظیمات دستگاه تبدیل می شوند، آسیب پذیری و احتمال هک شدن گوشی بالا می‌رود و به همین منظور اطلاعات پرداختی کارت‌های اعتباری در معرض خطر هستند.

البته گفته می‌شود که طی اعلام پلیس اندروید این مشکل فقط یک باگ است. طبق گزارشی در Reddit به آن دسته ازکاربران اندروید که در مورد این مسئله به گوگل شکایت کرده بودند، تنها پیشنهاد شده بود که گزارش باگ ارسال کنند. به هر حال باید صبر کنیم و ببینیم آیا در نسخه جدید اندروید7.1 که فعلا در مرحله beta  است، این مشکل همچنان باقی می‌ماند یا خیر. تا به اینجا تنها حدس می زنیم که به دلایل امنیتی ممکن است این مشکل عمدی ایجاد شده باشد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب