اولین خودروی برقی گردشگری یزد افتتاح شد

مسئولان شهری یزد اولین خودروی برقی گردشگری این شهر را افتتاح کردند. این خودرو با استفاده از پنل‌های خورشیدی تامین انرژی می‌کند و البته مجهز به سیستم شارژ الکتریکی برق شهری است.

اولین خودروی برقی گردشگری یزد افتتاح شد

مسئولان شهری یزد اولین خودروی برقی گردشگری این شهر را افتتاح کردند. این خودرو با استفاده از پنل‌های خورشیدی تامین انرژی می‌کند و البته مجهز به سیستم شارژ الکتریکی برق شهری است.در بسیاری از کشورهای دنیا از خودروهای برقی در سیستم حمل و نقل شهری استفاده می‌کنند چون آلایندگی بسیار پایینی دارند و از سوی دیگر نیازی به سرعت بالا نیست و مشکلات وسایل نقلیه عمومی بنزینی و گازوییلی را ندارند. این اتفاق برای شهرهای شلوغ و آلوده ایران به‌خصوص کلان شهرها یک امر واجب است. 

خوش‌بختانه شاهد بودیم که اولین خودروی برقی گردشگری شهر یزد هم افتتاح و به کار گرفته شد. محمدرضا عظیمی‌زاده؛ شهردار یزد می‌گوید فعلا یک عدد خودروی برقی برای تردد در بافت‌های فرسوده و قدیمی تاریخی شهر یزد خریداری شده است. وی می‌گوید به‌منظور جلوگیری از افزایش آلودگی هوای شهر یزد، حفظ محیط‌زیست و استفاده از تمام مدهای حمل و نقل دوستدار محیط زیست باید راهکارهای مدیریتی اتخاذ شود و خودرو برقی یک گزینه مطلوب تلقی می‌شود.

عظیمی‌زاده عدم تولید آلودگی صوتی و آلودگی هوا، هزینه پائین، عدم نیاز به سوخت‌های فسیلی، اندازه مناسب، فرمان‌پذیری بالا و سهولت در استفاده را جزو ویژگی‌های شاخص این خودرو برشمرد.این خودرو مجهز به پنل خورشیدی و سیستم شارژ توسط برق شهری بوده و ظرفیت آن ۱۵ نفر سرنشین و حداکثر سرعت آن ۳۰ کیلومتر بر ساعت است و در صورتی که سیستم شارژ خورشیدی آن غیرفعال شود؛ با استفاده از شارژ توسط برق شهری می‌تواند ۸۰ کیلومتر پیمایش کند.

اولین خودروی برقی گردشگری یزد افتتاح شد

اولین خودروی برقی گردشگری یزد افتتاح شد


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب